MarkaWorld.com

MSC Cruises – UNICEF işbirliği 6,5 milyon Euro’nun üzerinde bir katkıya ulaştı…

MSC Cruises misafirlerinin katkıları ve MSC’nin diğer destekleri sonucu, bugüne kadar 67,000 çocuk ve ailelerinin hayatına pozitif anlamda tesir edildi.

MSC Cruises – UNICEF işbirliği 6,5 milyon Euro’nun üzerinde bir katkıya ulaştı…
27 Nisan 2017 - 12:06 'de eklendi ve 1196 kez görüntülendi.

Güney Amerika, Güney Afrika ile Avrupa’nın en büyük cruise firması ve pazar lideri olan MSC Cruises, Unicef ile yaptığı işbirliği sonucu, MSC misafirlerinin de cömert katkıları sayesinde, bugüne kadar dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine 6,5 Milyon Euro’nun üzerinde bir katkı sağladı. İşbirliği kapsamında gemi konteyner taşımacılığı işi yapan kardeş şirketimiz Mediterranean Shipping Company sayesinde hayat kurtaran sağlıklı yiyecekleri Afrika kıtasında Etiyopya, Güney Sudan, Somali ve Malawi’deki çocuklara 2 milyon paket halinde ulaştırdık.

msc_unicef_5

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Misafirlerimizin cömertliği sayesinde, bu boyutlara ulaştığımızdan dolayı sevinçliyiz. Bir aile şirketi olarak işletilen MSC olarak, dünyadaki ailelerin refahı, mutluluğu bizi yakından ilgilendiriyor. Gemilerimizde sağlanan fonlar ve operasyonlarımızın sağladığı lojistik-ulaşım desteği sayesinde UNICEF ile dünyanın pek çok yerinde yetersiz beslenen çocuklara en çok ihtiyaç duyulduğu zamanlarda, hayat kurtarıcı olacak yiyecekler sunmak için ortaklaşa çalışıyoruz. MSC grubumuzun operasyonlarının küresel erişimi sayesinde, tam anlamıyla dünyanın dört köşesine ulaşıp, destekleri teslim etme kabiliyetine, sahip olabiliyoruz. “

msc_unicef_4

MSC Cruises ve UNICEF 2009 yılından bu yana dünya çapında bir organizasyon yaparak, “Çocuklar için gemiyle seyahat et” sloganı ile gelişmekte olan ülkelerdeki çocukların yetersiz beslenmelerini önlemek konusunda katkılar sunuyorlar. Bugüne kadar MSC’nin konteyner gemileri ile gönderilen sağlıklı yiyecekler ve misafirlerin cömert katkıları sayesinde; Somali’de 6.300, Güney Sudan ve Etiyopya’da 9.400 ve Malawi’de 41.500’ün üzerinde çocuğa yaşam desteği ve yetersiz beslenme tedavileri uygulandı. 2014 yılından bu yana ise toplamda 67.000 aile ve çocuğa yetersiz beslenme tedavisi konusunda hizmet ve destek verildi.   Sadece Malawi’de bu yıl, 54.053 yetersiz beslenme vakası görüldü ve Unicef ile birlikte bu vakaların %40’ına ulaşılıp, destek verildi.

 msc_unicef_2

Pierfrancesco Vago, ”Malawi’deki UNICEF kampını ziyaret ettiğimde pek çok çocuğun hayatına nasıl etki ettiğimizi bizzat görebildim ve UNICEF ile gerçekleştirmekte olduğumuz bu çok önemli sosyal sorumluluk programına, daha da fazla bağlandım.” açıklamasını yaptı.

UNICEF İsviçre’nin Yönetim Kurulu Yöneticisi Elisabeth Muller, “2014’te yaşanan uzunca bir kuraklığın ardından Malawi, 2015 yılının başlarında, köyleri su altında bırakan, ekinleri yok eden ve evleri silip süpüren bir sel baskını ile harap oldu” dedi. Bu koşullar, savunmasız çocukların hayatına zarar veren son 50 yıldaki en güçlü El Nino olaylarından biriyle birleşti. Gerçekleşen bu olaylar, çocukların beslenme konusundaki yetersizliklerini artırdı ve Malawi’de en kötü gıda güvenliği krizlerinden birine yol açtı.”

msc_unicef_3

UNICEF, her gün artan sayıda yetersiz beslenen çocuğu tedavi programlarına sokmak için Malawi’nin 15 bölgesinde beş yaşın altındaki çocuklarda yetersiz beslenme için toplu tarama testleri gerçekleştirdi. Bunlara ek olarak, yetersiz beslenmenin belirtileri konusunda toplumdaki farkındalığın artırılmasına da katkıda bulunulması için çalışılmaktadır.

UNICEF’in bu ülkelerde yaptığı çalışmalara destek olarak, MSC Cruises da gemilerinde UNICEF’in çalışmaları hakkında bilgi verebilmek ve dünyadaki çocukların ihtiyaçları hakkında insanları bilinçlendirme amacıyla, çocuklar ve ebeveynlere özel “edutainment” etkinlikleri düzenliyor. Gemilerde düzenlenen UNICEF günü içerisinde, eğlenceli oyunlar, çocuklar geçit töreni ve dünyadaki yetersiz beslenme hakkında bilgilendirme amaçlı gençler tarafından bir broşür de seyircilere dağıtılıyor. Ayrıca, bu özel etkinliğe katılanlar, her bir eğitim faaliyeti tamamlandıktan sonra, damgalanmış UNICEF Dünya Yurttaş pasaportu alıyorlar ve böylece dünya çapında çocukların hakları için birer gönüllü elçiye dönüşüyorlar.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER