MarkaWorld.com

Metaxdoor Kapı Fuarı’nda

35 ülkede ve 20 bin noktada ülkemizi gururla temsil eden giriş ve geçiş çözümleri markası Metaxdoor, 9-12 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek “8. Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı”na katılıyor. Metaxdoor, yerli üretimin gerçek gücünü temsil eden en yeni ürünlerini, ilk defa fuarziyaretçilerine sunacak.

Metaxdoor Kapı Fuarı’nda
01 Mart 2016 - 9:36 'de eklendi ve 1634 kez görüntülendi.

Kapı, pencere, cam ve alüminyum sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşma platformu “8. Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı,” Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 9-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. 2007 yılından bu yana kapı, pencere, cam üreticileri ve ihracatçıları ile sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini tek platformda buluşturan fuardaMetaxdoor, 6. salonda 615 nolu standında yer alacak. Her türlü bina için giriş ve geçiş çözümleri konusunda Türkiye’de TÜV belgesine sahip ilk marka statüsüyle üretim yaptıklarını ve yaklaşık 15 senedir sektöre yön verdiklerini belirten Metaxdoor Yönetim Kurulu Başkanı Tuba Arslan, “2012 yılından beri, Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı’na katılıyoruz. Fuar, geçen yıl yerli ziyaretçiler ile birlikte 95 ülkeden yaklaşık 60 bin ziyaretçiyi ağırlamıştı. Bu anlamda fuar, yeni pazarlara açılmak adına önemli bir rol oynuyor. Metaxdoor markası olarak2016 yılı için ihracat yaptığımız ülke sayısını 35’den 40’a çıkarmak istiyoruz. Fuar bu sayıyı yakalamak, büyük sipariş hacmiyle önemli sözleşmeler yapmak adına büyük bir fırsat. Fuardaki hedefimiz, birTürk markası olan Metaxdoor’un en yeni ürünlerini dünya pazarına tanıtmak ve ticaret hacmimizi yüzde 10 oranında yükseltmek.” derken, Türkiye’de daha emekleme döneminde olan sektör açısından fuarın, sektördeki firmalar açısından önemli bir yer tuttuğunu söylüyor.

Butik üretimle farklılaşan Türk markası

Döner kapı, kayar kapı gibi giriş ve geçiş çözümlerini, tamamen proje ve müşterinin istekleri doğrultusunda sunan Metaxdoor’da, üretilen modellerin tasarımından yazılımına kadar her şey Metaxdoor’aait. Yabancı markaların egemen olduğu bir sektörde yerli üretimin önemine dikkat çeken Arslan, “Yabancı markaların hakim olduğu bir sektörde, bir Türk markasının ne kadar kaliteli ürünler üretebileceğini ispat ediyoruz. Butik üretim yapan bir firmayız. Standart ölçülerde giriş ve geçiş çözümleri sunmanın da ötesinde, milimetrik ölçülerde dahi üretim yapabiliyoruz.” açıklamalarında bulunuyor.Metaxdoor’u her gün kendini geliştiren, Ar-Ge’si ile güncel teknolojiyi takip eden, sürdürülebilir üretim tekniğini kendine referans alan bir marka haline getirdiklerini söyleyen Arslanfuar ziyaretçilerini 6. salonda 615 nolu standına davet ediyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER