MarkaWorld.com

Lejant’tan çalışma hayatına ferah bir çözüm: Cam Ofis

Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği inovatif projeler ile dikkat çeken Lejant Proje’nin merkez üssü olan Cam Ofis, çalışma ortamına farklı bir bakış açısı getiriyor. Ferah mimarisi, çarpıcı detayları ve doğadan ilham alan sade tasarımı ile Cam Ofis, Ankara’da bulunan en farklı ofis olarak ön plana çıkıyor.

Lejant’tan çalışma hayatına ferah bir çözüm: Cam Ofis
04 Mayıs 2017 - 15:10 'de eklendi ve 1584 kez görüntülendi.

Lejant’ın uzman mimar kadrosunun arazi yapısının tüm avantajları kullanılarak ve mevcut yeşilliği korunarak tasarladığı Cam Ofis; bahçesindeki 40 yıllık ağaçların güzelliğini cam cepheleri sayesinde çalışma ortamına yansıtıyor. Bulunduğu doğaya saygılı ve dost tasarımı ile Cam Ofis, standart ofis ortamının sıkıcı havasını değiştirerek, ezber bozuyor.

lejant_4 

Duvarları yıkan çalışma alanı

Betonarme yapısını çelik ve cam cephelerle 3 boyuta çıkaran Cam Ofis, modern mimarisiyle ofis ihtiyaçlarına işlevsel çözümler sunuyor. Cam Ofis’in bu strüktürel yapısı doğal gün ışığının gerekli olan tüm mekanların içerisine optimal düzeyde alınmasını sağlıyor. Aynı zamanda, binanın arazi üzerindeki konumlandırılışı da doğal ışığın, gün içerisinde farklı saatlerde iç mekanlara girebilmesine ve doğal havalandırma sisteminin kullanılmasına olanak tanıyor. Cam Ofis’in tüm bu teknik avantajlarının yanında; geniş cam cephe sistemi ile sağlanmış olan şeffaflık algısı, ofis ve dış alan arasındaki duvarları yıkıyor.

lejant_2

Her detayı özel

Cam Ofis, misafirlerini geniş cam açıklığının ön planda olduğu ana girişle karşılıyor. Cam Ofis’in Giriş-Danışma alanı ve Mini Kafe’den oluşan karşılama alanının bir tarafında toplantı odaları yer alırken, diğer taraf mutfak – sosyal aktivite – etkinlik mekanlarına ayrılıyor. Cam Ofis’in geri kalanından bağımsız bir girişi de bulunan Etkinlik Alanı; sergi, workshop ve seminerlere ev sahipliği yapıyor. Açık ofislerin yer aldığı zemin kat, 1.kat ve çatı arası katında; cam seperasyonlar ve brüt beton ile oluşturulmuş minimum kolon-kiriş sistemiyle şeffaf ve geniş hacimler yaratılan Cam Ofis’te keyifli bir teras da bulunuyor. Odun ateşinin sıcaklığıyla dinlenmek ve hoş vakit geçirmek için tasarlanan manzaralı teras katı, keyifli toplantılar ve eğlenceli molalar vaat ediyor.

Zarif, sade ve şık

Şık detaylarını dekorasyonuna da taşıyan Cam Ofis, özellikle sabit mobilyalar için demir konstrüksiyon ile doğal ahşap kaplama ana malzeme olarak kullanıyor. Cam Ofis, dış cephesini oluşturan alüminyum cephe doğramaları, ısıl işlemden geçirilmiş doğal ahşap ve büyük ebatlı doğal seramik ile yüzeyi dengeleyerek iç mekan atmosferiyle de bütünlüğü yakalıyor. 

lejant_3

Tarihin modern yorumu

Öte yandan Ankara’nın ve bulunduğu sokağın simgesi olarak kabul edilen Cam Ofis; modern yapısının yanında ‘Gabion Pivot Kapısı’ ile de farklı, aynı zamanda genel mimari dokuyla uyumlu bir şıklık sergiliyor. Doğadaki ham haliyle, çakıl taşları gabion duvar ve gabion kapı olarak şekillenirken, girişe doğru dökülmüş çakıl taşlarının çimentoyla birleşimi, Cam Ofis’in giriş ve bahçe alanından itibaren farklılığını ortaya koyuyor. Masif ahşap kaplama ile hammaddesi çakıl olan camın uyumu Cam Ofis’in yeşil doğasıyla bir bütünlük sağlıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER