MarkaWorld.com

Kitap okudular, bayramlık kazandılar

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarının Sosyal Sorumluluk Projesi yeni okullarla devam ediyor.

Kitap okudular, bayramlık kazandılar
21 Haziran 2016 - 9:47 'de eklendi ve 2426 kez görüntülendi.

‘Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 90 Girişliler’in gerçekleştirdiği ‘Sen de Yap’ kampanyası yeni okullarla devam ediyor. Yıllardır süren dostluklarını bir sosyal sorumluluk projesiyle farklı boyuta taşıyan mezunlar, çocukların kitap okumasını teşvik etmek için geliştirdikleri yöntemle okullarda kampanya düzenliyor.

muif_4

Geçtiğimiz aylarda Antalya Korkuteli Dereköy İlköğretim Okulu ve Üsküdar Siteler Ortaokulu ile başlayan kampanya, Düzce’de iki köy okulu ile devam etti. Gölormanı ve Aydınpınar köylerinde toplam 255 çocuğa kampanya dahilinde önce kitapları sonra da bayramlıkları hediye edildi. Bayram sevincini erken yaşayan çocuklar, yeşillikler içindeki okullarında doğayla iç içe güzel bir gün geçirme fırsatı da buldular.

muif_3

Yaklaşık 3 ay içinde, Türkiye’nin farklı şehirlerinde toplam 600 çocuğa ulaşan kampanya, önümüzdeki yıl yeni okullarla, içeriği genişletilmiş şekilde devam edecek.

muif_2

Empati kurabilmek, başka kültürleri görebilmek, başka insanların dünyalarına tanıklık etmenin kitap okumakla gelişeceğine ve okuma sevgisinin dünyayı pozitif yönde değiştireceğine inanan MÜİF 90 Girişliler, 3 tekstil firmasının desteğini almayı başardı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER