MarkaWorld.com

Kelebek Mobilya yeni yatırımıyla kapasitesini yüzde 25 artırıyor!

Kelebek Mobilya, 80 yıllık tecrübesi ve yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. İleri teknoloji ve yüksek kaliteli üretimi hedefleyen Kelebek Mobilya, Düzce’de bulunan fabrikasına 10 milyon dolar yeni yatırımıyla üretim kapasitesini yüzde 25 artırıyor. Kelebek, 10 bin m2’lik alana kurulacak ek tesis ile 200 kişiye ek istihdam sağlayacak.

Kelebek Mobilya yeni yatırımıyla kapasitesini yüzde 25 artırıyor!
29 Haziran 2016 - 15:58 'de eklendi ve 1891 kez görüntülendi.

Türkiye’nin köklü markası Kelebek Mobilya, 80 yıllık tecrübesi ve yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Kelebek Mobilya, kapasite artırımı için, gerçekleştireceği 10 milyon dolar yeni yatırımla 10 bin m2’lik alana ek tesis kuracak. Düzce’de konumlanan 40 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 186 bin metrekarelik bir alanda, ileri teknoloji ve yüksek kalite yaklaşımı ile mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımları üreten Kelebek Mobilya, tesis, makine ve işgücüne yaptığı yeni yatırımıyla tesisin kapasitesini yüzde 25 artıracak.

Davut Doğan: Büyüme hedefimiz doğrultusunda tesis yatırımlarımız sürecek

Kelebek Mobilya tesislerine yönelik yeni yatırımlar hakkında açıklama yapan Doğtaş Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan “2012 yılında gerçekleşen Doğtaş-Kelebek birleşmesinin ardından tam entegrasyon sağlandı. İki yılda yüzde 58 gibi önemli bir büyüme kaydettik. Hedefimizde global pazarlar var ve emin adımlarla ilerliyoruz. 2018 yılı sonuna kadar 3 kat büyüme ile 1 milyar TL ciro hedefliyoruz. Bu büyüme hedefi doğrultusunda tesislerimizi de güçlendirmeye devam ediyoruz. Mevcut kalitemizi artırmak için, tesisin depolama alanlarına, döşeme ve panel üretim gruplarına yeni makineler ekleyeceğiz ve bu alanlar için de yenileme çalışmaları yapıyoruz. Düzce’deki Kelebek Mobilya tesislerinde, 10 milyon dolar yatırımla kapasitemizi yüzde 25 arttırıyoruz. Bu sayede 200 kişiye de ek istihdam sağlamış olacağız. Ekim ayında sona ermesini planladığımız projenin Düzce ekonomisine katkı sağlayacağı için oldukça mutluyuz” dedi.

kelebek_2

Kelebek, gerçekleştirdiği pek çok ilkle mobilya sektörüne öncülük ediyor

Türkiye mobilya sektöründe bir çok ilke imza atan Kelebek Mobilya, ilk yerli uçağın kanatları için kontrplak üreticisi olmanın yanı sıra ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olma özelliğini de taşıyor. Kelebek Mobilya 1983 yılında mobilya sektörü için inovatif bir sistem olan “laminasyon” teknolojisini Türkiye’ye kazandırdı. Türkiye’de ilk defa masif ve kontrplak hattını kullanmaya başlayan Kelebek Mobilya, TSE belgesi alan ilk mobilya markası olarak da öne çıkıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER