MarkaWorld.com

İstinyepark, çocukları “Konuşan Ağaç”larla tanıştırıyor…

Cam kubbesi ve canlı ağaçlarıyla doğadan kopmayan bir mimari tasarıma sahip İstinyePark, Konuşan Ağaçlar uygulaması sayesinde herkesi ağaçlarla tanıştırıyor ve onlar hakkında çocukların bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

İstinyepark, çocukları “Konuşan Ağaç”larla tanıştırıyor…
21 Nisan 2017 - 11:29 'de eklendi ve 1489 kez görüntülendi.

Pek çok çocuk teknolojiyi ve gelişmeleri en az yetişkinler kadar takip ediyor, fakat yüzlerce yıldır doğadaki en yakın dostlarımızdan biri olan ağaçları tanımıyor. “Zeytin ağacı kaç yıl yaşar? Kaç bambu çeşidi vardır? Kamelya yaprak döker mi? “gibi sorulara cevap verecek çok fazla çocuk yok. Cam kubbesi ve açık yeşil alanlarıyla, kapalı alanda bile günün her saatinin keyfini çıkarmanızı sağlayan İstinyePark, bu fikirden yola çıkarak çocuklara ağaçları yakından tanıma fırsatı sağlayacak “Konuşan Ağaçlar” uygulamasını hayata geçirdi.

Çocuklar İstinyePark, bünyesinde bulunan 17 farklı ağacın önüne yerleştirilen QR kodlarını okutup ağaçlar hakkında bilinmeyenleri ve türlerinin özellikleri keşfedebilecek. Ayrıca ağaçlarda bulunan QR kodlar çözüldükçe çocuklara sürpriz hediyeler verilecek.

istinyepark_2

Aplikasyonu indirmek yeterli

Eğlenceli ve bilgilendirici deneyimin tecrübe edildiği projede, İstinyePark’ın içerisinde bulunan tüm ağaçların detaylarını öğrenmek için “Konuşan Ağaçlar” aplikasyonunu akıllı telefonlara veya tabletlere indirmek yeterli olacak.

Eğer siz de şehrin ortasında doğayı hatırlatacak bir deneyim yaşamak ve çocuklarınızın ağaçlarla arkadaş olmasını istiyorsanız; uygulamayı indirebilir ve İstinyePark’a giderek ağaçları ziyaret edebilir ve sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER