MarkaWorld.com

İstanbul Modern’den denize açılan bir sergi: “LİMAN”

İstanbul kentinin deniz ve limanlarla ilişkisini vurgulayan “LİMAN” sergisinin bir parçası olan “Darzanà: İki Tersane, Bir Vasıta” projesi, İstanbul Modern’in bahçesinde müze ziyaretçileriyle buluşuyor

İstanbul Modern’den denize açılan bir sergi: “LİMAN”
03 Nisan 2017 - 16:22 'de eklendi ve 1737 kez görüntülendi.

19. yüzyıldan günümüze Türkiye sanatında deniz kenarında ve liman çevrelerinde gelişen kültürel ve toplumsal hayatı mercek altına alan LİMAN sergisine ziyaretçilerin ilgisi devam ediyor.

Farklı dönem ve disiplinlerden 34 sanatçı ve kolektifin resim, heykel, model, gravür, çizim, fotoğraf, video ve yerleştirmelerinden bir seçki sunan serginin küratörlüğünü Çelenk Bafra ve Levent Çalıkoğlu üstlendi.

istanbul_modern_4

Darzanà, Venedik’ten sonra İstanbul Modern’de

Venedik Bienali 15. Uluslararası Mimarlık Sergisi İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği Türkiye Pavyonu’nda yer alan “Darzanà: İki Tersane, Bir Vasıta” projesinin Venedik’ten sonraki ikinci durağı İstanbul Modern olacak. Feride Çiçekoğlu, Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar küratörlüğünde sınır ihlalleri ve melezlik üzerine bir proje olan Darzanà, tersane kentleri olan Venedik ve İstanbul arasındaki ortak kültürel ve mimari mirası vurguluyor. Bienal sonrası İstanbul’a geri getirilen gemi, “LİMAN” sergisi kapsamında liman sahasında faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern’in bahçesinde inşa edilen tersane gözünde izleyiciyle buluşuyor.

 istanbul_modern_3

LİMAN’da kimler var?

Sergide; Nevin Aladağ, Meriç Algün Ringborg, Hüseyin B. Alptekin, Avni Arbaş, Volkan Aslan, Turgut Atalay, Antonio Cosentino, Darzanà (Feride Çiçekoğlu, Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar), Hasan Deniz, Cevat Dereli, Abidin Dino, Feyhaman Duran, Mıgırdiç Givanian, Ara Güler, Nedim Günsür, Nuri İyem, Özer Kabaş, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa, Volkan Kızıltunç, Muhsin Kut, Mıgırdiç Melkon, Yasemin Özcan, Serkan Özkaya, Sébah & Joaillier, Arslan Sükan, Hüsnü Tengüz, Cemal Tollu, Selim Turan, Ömer Uluç, xurban_collective (Güven İncirlioğlu, Hakan Topal), Mümtaz Yener, Fausto Zonaro’nun yapıtları yer alıyor. 

“LİMAN”

İstanbul Modern

Süreli Sergiler Salonu

28 Ocak – 4 Haziran 2017

Küratörler: Çelenk Bafra, Levent Çalıkoğlu

Asistan Küratörler: Aslı Can, Senem R. Kantarcı

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER