MarkaWorld.com

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Cuma akşamı gençlere eşlik edecek…

İDSO, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konseri’nde genç yetenekleri müzikseverlerle buluşturacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Cuma akşamı gençlere eşlik edecek…
18 Mayıs 2017 - 9:04 'de eklendi ve 2509 kez görüntülendi.

İDSO DenizBank klasik müzik konserleri kapsamında 19 Mayıs Cuma günü saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde “Genç Yetenekler Haftası” konseri gerçekleştirilecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konserinde “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nda dereceye giren başarılı genç yetenekler İDSO eşliğinde sahne alacak.

Lukasz-Borowicz

Şef Lukasz Borowicz

2017 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilen “Genç Yetenekler Haftası” konserinde dereceye giren adaylar, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Mayıs Konseri’nde yeteneklerini gösterme şansını bulacaklar.

Umut-Saglam

Umut Sağlam

İDSO, Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkıları ile düzenlenen “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” konserinde Şef Lukasz Borowicz yönetiminde, solist Umut Sağlam ( Viyolonsel) solist Doğa Altınok ( Keman ), solist Bora Demir ( Korno ), solist Emre Akman ( Viyola) ve solist Duru Aydın’a ( Piyano ) eşlik edecek.

Doga-Altinok

Doğa Altunok

Konserde, Joseph Haydn’ınDo Majör Viyolonsel Konçertosu No. 1, Wolfgang Amadeus Mozart’ın Keman Konçertosu No. 4,  Wolfgang Amadeus Mozart’ın Korno Konçertosu No. 2 (1. Bölüm), Franz Anton Hoffmeister’in Re Majör Viyola Konçertosu (1. Bölüm ) ve Joseph Haydn’ın Re Majör Piyano Konçertosu HOB. XVIII: 11 (1. Bölüm) eserleri icra edilecek.

Bora-Demir

Bora Demir

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “ Ulu Önderimizi anacağımız bu anlamlı günde 19 Mayıs konserimizle müzikseverlere yine muhteşem bir akşam yaşatacağımıza inanıyoruz. “ Ulusal Genç Yetenekler Yarışmasında” dereceye giren başarılı genç yeteneklerle birlikte olacağımız için mutluyuz ve gururluyuz” diyor.

Emre-Akman_

Emre Akman

PROGRAM : ( İDSO tarafından Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkılarıyla )

Joseph Haydn : “ Do Majör Viyolonsel Konçertosu No. 1”

Wolfgang Amadeus Mozart : “Keman Konçertosu No. 4”

Wolfgang Amadeus Mozart : “Korno Konçertosu No. 2 (1. Bölüm)”

Franz Anton Hoffmeister : “Re Majör Viyola Konçertosu (1. Bölüm )”

Joseph Haydn : “Re Majör Piyano Konçertosu HOB. XVIII: 11 (1. Bölüm)”

Duru-Aydin

Duru Aydın

 

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER