MarkaWorld.com

Ingegerd Råman’ın el yapımı IKEA koleksiyonu, evlere sadelik ve doğallık getiriyor

İsveç’in ünlü seramik ve cam tasarımcısı Ingegerd Råman, IKEA için tasarladığı VIKTIGT koleksiyonuyla deneyimlerini milyonlara ulaştırıyor.

Ingegerd Råman’ın el yapımı IKEA koleksiyonu, evlere sadelik ve doğallık getiriyor
02 Haziran 2016 - 9:45 'de eklendi ve 2475 kez görüntülendi.

Ingegerd Råman’ın IKEA tasarımcıları Nike Karlsson, Wiebke Braasch ve birçok usta zanaatkârla işbirliği sonucu sınırlı sayıda üretilen VIKTIGT, el işçiliğive doğal güzellikten ilham alıyor.

ikea_2

İsveççede “önemli” anlamına gelen, IKEA’nın yüksek tasarım değerini ve kalitesini vurgulayan VIKTIGT, tamamı el yapımı olan, doğal liflerden ve camdan üretilmiş servis tabakları, cam bardak, sürahi, halı, sarkıt lamba, sandalye, koltuk, sepet gibi dekoratif ürünlerden oluşuyor.

ikea_3

Sadeliğin ve zerafetin ev yaşantısındaki sınırlarını yeniden tanımlayan Råman’ın tasarıma olan aşkını yansıtan VIKTIGT koleksiyonu, işçiliği, sadeliği ve otantik dokusuyla uzun yıllar evlerde yer almaya hazırlanıyor.

ikea_4

Ingegerd Råman’ın dünyasına yolculuk…

İsveç’te, Stockholm ve Österlen’deki atölyelerinde çalışmalarına devam edem Råman, tasarımlarında büyük, gösterişli, süslü ve renkli desenler kullanmadığını, doğanın sadeliğinden ve sakinliğinden ilham aldığını anlatıyor.

ikea_5

Raman, IKEA ile işbirliği konusundaysa şunları söylüyor: “Yeni bir zanaat öğrenmek ve alışkın olmadığım materyallerle çalışmak çok eğlenceliydi.Sepetleri hep çok sevmişimdir ama nasıl yapıldıklarını bilmiyordum. Asya ve Avrupa’daki ustalarla yerinde tanışmak gerçekten ilham verdi. Mesleklerine ve ustalıklarına yeni bir açıdan bakabildim.”

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER