MarkaWorld.com

İDSO Denizbank Konserleri’nde sanatseverler yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacak…

Bu Cuma İDSO Konseri Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek konserde Fazıl Say, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Ferit Alnar eserleri icra edilecek…

İDSO Denizbank Konserleri’nde sanatseverler yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacak…
28 Şubat 2017 - 15:37 'de eklendi ve 1885 kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 3 Mart 2017 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. Haliç Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak konserde Orkestra Şefi Naci Özgüç, Solistler; Gökhan Aybulus (Piyano) ve Alexander Rudin (Violonsel) müzikseverlerle buluşacak.

idso_4

İDSO DenizBank Klasik Müzik Konserinde dünyaca ünlü piyanist, besteci Fazıl Say’ın 1914 Uvertürü; (*),Ulvi Cemal Erkin’in Piyano Konçertosu (**), Ahmet Adnan Saygun’un Viyolonsel Konçertosu, Op. 74 (***), Ferit Alnar’ın Prelüd Ve İki Dans (****) eserleri icra edilecek.

* Fazıl Say – Overture 1914 (1914 Uvertürü): Andrey Boreyko yönetiminde Birinci Dünya Savaşı 100. yıl anma törenleri kapsamında Belçika Ulusal Orkestrası’nın siparişi bir eserdir.

idso_2

** Ulvi Cemal Erkin – Piyano Konçertosu :piyano ve orkestra için, 1942 (Ferhunde Erkin’e adanmıştır). İlk seslendirilişi: Riyaset-i Cumhur Filarmoni Orkestrası, şef: Dr. Ernst Praetorius, piyano: Ferhunde Erkin, Ankara Radyoevi, 11 Mart 1943

*** Ahmet Adnan Saygun – Viyolonsel Konçertosu OP. 74 : 1987 yılında yazılan bir eserdir. Oda Müziği ve Oda Orkestrası eşliğinde icra edilmiştir.

idso_3

****Ferit Alnar – Prelüd ve İki Dans: Hasan Ferit Alnar’ın 1935 senesinde Avusturya’da iken yazdığı, Türk karakterini yansıtan bir orkestra eseridir. Alnar’ın yurt dışında en çok çalınan bestelerinden olan bu eser, Türk Sanat ve Halk Müziği etkisiyle yazılmıştır.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ 3 Mart 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek Türk Besteciler Haftası ile ilgili konserimizde tüm sanatseverleri davet ediyor, Haliç Kongre Merkezi’ne bekliyoruz” diyor.

idso_5

PROGRAM:

  • Fazıl Say: 1914 Uvertürü
  • Ulvi Cemal Erkin: Piyano Konçertosu
  • Ahmet Adnan Saygun: Viyolonsel Konçertosu, OP. 74
  • Ferit Alnar: Prelüd ve İki Dans

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER