MarkaWorld.com

İDSO “Ayhan Baran’ı Anma Konseri” 7 Nisan Cuma akşamı Beyoğlu Emek Sineması’nda…

Kendine özgü ses tonu ve tekniği ile Türk opera sanatında büyük başarılara imza atan uluslararası şan ve opera sanatçımız Ayhan Baran 7 Nisan Cuma akşamı Beyoğlu Emek Sineması’nda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) konseriyle anılacak.

İDSO “Ayhan Baran’ı Anma Konseri” 7 Nisan Cuma akşamı Beyoğlu Emek Sineması’nda…
05 Nisan 2017 - 14:51 'de eklendi ve 2482 kez görüntülendi.

İDSO Denizbank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverleri klasik müzikle buluşturan İDSO bu haftaki konserinde yurtdışı ve yurtiçinde birçok ödül almış 1987’de “Devlet Sanatçısı” unvanıyla onurlandırılmış Cumhuriyet dönemi şan ve opera sanatçısı Ayhan Baran’ı anacak.

idso_6

Beyoğlu Emek Sineması’nda 7 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de başlayacak konserde; Orkestra Şefi Nikos Haliassas , Solistler; Zafer Erdaş (Bas) , Tuncay Kurtoğlu (Bas ) ve   Teyfik Rodos (Bas) müzikseverlerle buluşacak. İDSO DenizBank Klasik Müzik Konseri’nde; Rossini, Mozart, Massenet, Saygun ve Bock’ın  “3 Bas için Aryalar”, İakovos Haliassas’ın “Five Dancing Moves” veYannis Constadinidis’in “Suite Dodecanesienne No.1” adlı eserleri icra edilecek.

idso_4

Eğitim Konseri ise; 8 Nisan Cumartesi

Ayhan Baran’ı Anma Konserleri 8 Nisan Cumartesi günü yine Beyoğlu Emek Sineması’nda devam edecek. Saat 11.00’de başlayacak Eğitim Konseri’nde; Orkestra Şefi Nikos Haliassas, Solist Tuncay Yılmaz (Keman) müzikseverlerle buluşacak. Konserde; Johann Sebastian Bach’ın Mi Majör Keman Konçertosu No. 2 BWV 1042”, Jules Massenet’in Keman ve Orkestra İçin Meditasyon”, Yannis Constadinidis’in “Suite Dodecanesienne No.1” ve İakovos Haliassas’ın“Five Dancing Moves” adlı eserleri icra edilecek.

idso_3

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Bu hafta iki konser veriyoruz. Cuma konserimizin yanı sıra cumartesi günü de Eğitim Konserimiz var. Beyoğlu Emek Sineması’nda 7 Nisan Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz “ Ayhan Baran’ı Anma” klasik müzik konserimiz ve 8 Nisan Cumartesi saat 11.00’de gerçekleştireceğimiz Eğitim Konserimizin keyfini birlikte yaşamak üzere tüm müzikseverleri bekliyoruz” diyor.

idso_2

7 NİSAN CUMA – PROGRAM

* Rossini, Mozart, Massenet, Saygun ve Bock :  “3 Bas için Aryalar”,

* İakovos Haliassas : “Five Dancing Moves”

* Yannis Constadinidis : “Suite Dodecanesienne No.1”

idso_5

8 NİSAN CUMARTESİ – PROGRAM

* Johann Sebastian Bach : Mi Majör Keman Konçertosu No. 2 BWV 1042”

* Jules Massenet : Keman ve Orkestra İçin Meditasyon”

* Yannis Constadinidis : “Suite Dodecanesienne No.1”

* İakovos Haliassas : “Five Dancing Moves”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER