MarkaWorld.com

ICCI 2016 Fuarı, enerji ve çevre sektörünü bir araya getiriyor

Enerji sektöründe yatırımcı, tedarikçi, ekipman ve hizmet sağlayıcılarını, ulusal ve uluslararası ziyaretçi ve sektör ilgililerini buluşturan, Türkiye ve bölgenin en büyük Enerji Etkinliği ICCI 2016 – 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı, 27 -29 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

ICCI 2016 Fuarı, enerji ve çevre sektörünü bir araya getiriyor
26 Nisan 2016 - 9:12 'de eklendi ve 1582 kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK’nın desteği ile gerçekleşen enerji sektörünün en önemli buluşma noktası ICCI 2016 -22.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 27-29 Nisan Tarihleri arasında IFM 9-10-11. salonlanlarda endüstrinin önde gelenlerini ağırlayacak. Türkiye’nin yanı sıra toplam 21 ülkeden 300’e yakın firma ICCI çatısı altında bir araya gelecek.

Katılımcı firmalar; Yenilenebilir Enerji, Kojenerasyon, Elektrik Üretimi ve Ticareti, Elektrik İletim Sistemleri, Enerji Tesislerinde Bakım, Onarım ve Servis Hizmetleri, Çevre Teknolojileri, Enerji Verimliliği, Lojistik ve IT Teknolojileri ürün gruplarına yönelik yenilikçi çözümlerini sergileyecekler. Ayrıca, Güneş Enerjisi Özel Bölümü de bu yıl ilk kez sektör temsilcilerini yatırımcılarla bir araya getirecek.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel ICCI’ın; Avrasya’da fuar, konferans ve B2B etkinliklerinin bir arada olduğu tek enerji etkinliği olduğunu ve ilk yılından bu yana Türkiye’de enerji sektörünün gelişimine katkı sağladığını iletti. Kühnel, “ICCI fuar, katılımcı ülke pavilyonları ve uluslararası satın almacı programları ile Avrupa’dan Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya uzanan bölgede karşılıklı olarak işbirliğini geliştirme noktasında önemli adreslerden biri. Geçtiğimiz yıl Avrupa, Kuzey Afrika, Asya ve Körfez ülkelerinden 13 binin üzerinde profesyonel ağırladık. Hedefimiz, gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası çalışmalarla bu başarıyı her yıl bir adım daha öteye taşımak,” diye belirtti.

Bu yıl, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Alım Heyeti Programı kapsamında, Cezayir, Azerbaycan, Avusturya, Kamerun, KAnada, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Mısır, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Gana, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İran, Irak, İtalya, Japonya, Kazakistan, Polonya, İspanya, İsveç, İngiltere, Katar, BAE, Türkmenistan, Özbekistan’da satın almacı organizasyonu gerçekleştirildi.

icci_2

ICCI Konferansları, enerji sektörünün geleceğine işaret ediyor

Fuarla eş zamanlı gerçekleşecek konferanslarda Enerji Politikaları, Enerji Mevzuatları ve Stratejileri, Enerji Verimliliği, Tüm Enerji Teknolojileri, Ürün ve Hizmetleri gibi çeşitli konular masaya yatırılıyor. Bu yıl öne çıkan konular ise Türkiye, Avrupa ve Afrika enerji ticareti, ulusal ve uluslararası pazarlar olacak. Konferans boyunca Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Dr. Fatih, Alman Çevre Bakanlığı Sürdürülebilir Stratejiler Genel Direktörü Dr. Harry LEHMANN, Çek Cumhuriyeti Enerji Bakan Yardımcısı Lenka KOVACOVKA, Pakistan Ulusal Elektrik Düzenleme Kurumu Başkan Yardımcısı Haroon RASHID gibi önemli uluslararası konuşmacılar ağırlanacak. Ayrıca, Avrupa’da yenilenebilir enerji gündeminde “Enerjinin Babası “olarak adlandırılan Hans Josef Fell de “Uluslararası pazarda Türkiye’nin yeri ve yenilenebilir enerji gelişimi için potansiyel ve kaynakları” konusunda bir sunum gerçekleştirilecek.

Ayrıca, toplam 41 oturumda, Türk Özel Sektörünün Enerji Vizyonu, Serbestleşme Süreci, Türkiye Enerji Politikaları, COP21 Paris Antlaşmasının Enerji Sektörüne Etkileri, Türk – Alman Enerji İşbirliği, Zorlukları ve Fırsatları, Kamu GES Projeleri, GES Tesisleri Kalite Kontrol ve Sertifikasyon, Elektrik Piyasası Kanununun 15. Yılında Perakende Satış Piyasası, 2023 Yaklaşırken Yerinde Üretim Yerinde Tüketim, Enerji Piyasalarında Risk Yönetimi, 5000 MW Yeni RES Kapasitesinin Türkiye Rüzgar Sektörüne Etkileri, Sürdürülebilir ve Çevreye Duyarlı Kalkınmada Hidroelektriğin Yeri ve Önemi, Türkiye’ de Elektrik İletim Sisteminin İşletme Zorlukları, Enerji Sektöründe Yabancı Yatırımlar, EPC ve Finans, Jeotermal Sektörüne Genel Bakış gibi çeşitli enerji konuları tartışılacak.

29 Nisan tarihinde Türkiye’de yer alan Yabancı Sermayeli Enerji Yatırımcıları Yönetim Kurulu Başkanlarının yer aldığı ve Türkiye enerji yatırımlarına ışık tutacak panelde ise RWE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Markus ENKE, EWE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Frank QUANTE, Fichtner Türkiye Temsilcisi Uwe SIEVERS, DOOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Metin OKTAY, Denizbank Yönetim Kurulu Başkanı Timur KOZINTSEV, DANSKE Türkiye Temsilcisi Sani TİRYAKİ, enerji sektörünün yatırımlarının dünü, bugünü ve geleceğini mercek altına alacak.

Panelin hemen ardından, Emekli Büyükelçi / AJH International Business Relations Yetkilisi Joanna HOFMAN moderatörlüğünde, enerji sektörünün son dönemlerde en önemli gündem maddeleri haline gelen Yeşil Enerji konusu IDECO, Özgül Holding, S2S IMI Enerji, Frauenhofer Güneş Enerjisi Sistemleri Enstitüsü, DANSKE Yönetim Kurulu Başkanları ele alınacak

ICCI 2016, bölgenin en kapsamlı enerji etkinliği, 27-28-29 Nisan tarihlerinde saat 18.00’a kadar ziyaret edilebilecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER