MarkaWorld.com

Hürriyet Emlak ve Evtiko’dan dev iş birliği…

Hürriyet Emlak ve Evtiko tarafından gerçekleştirilen iş birliği sayesinde artık uzun ve zahmetli ev satış süreçleri tarih oluyor. Ev sahipleri Hürriyet Emlak üzerinden Evtiko’ya başvurarak, 3 günde evini satabiliyor.

Hürriyet Emlak ve Evtiko’dan dev iş birliği…
21 Mart 2017 - 8:39 'de eklendi ve 1424 kez görüntülendi.

Gayrimenkul arama ya da ilan verme sürecinin yanı sıra; kullanıcılarına tüm alım, satım ve kiralama sürecinde destek olmayı amaçlayan Hürriyet Emlak, Evtiko ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde kullanıcılarına evlerini daha hızlı elden çıkarma imkânı sunuyor.

Şu an için İstanbul’da uygulanan bu satış modeli; doğru alıcıyı bulma, pazarlık, müşterilere ev gezdirme gibi süreçlerden kurtarıyor. Ev sahipleri Hürriyet Emlak üzerinden evlerini Evtiko’ya satmak için başvuru yapabiliyor. Eğer söz konusu ev belirlenen kriterlere uygunsa, Evtiko 48 saat içinde bir fiyat teklifi sunuyor. Ev sahipleri teklifi kabul ettiği takdirde, isterlerse 3 gün içinde evleri satılıyor. Evi boşaltmaları için verilen maksimum süre ise 30 gün. Taşınma gerçekleştiği gün Evtiko, hukuki işlemleri tamamlıyor ve ödemenin yüzde 100’ünü peşin olarak yapıyor.

109 GÜNLÜK SÜREÇ 3 GÜNE DÜŞÜYOR

Konuya ilişkin bilgi veren Hürriyet Emlak Ticari Koordinatörü Çağrı Bozay, “Evtiko ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğindeki amacımız; iş ortağımız olarak gördüğümüz emlakçılarımızın portföylerini daha çabuk elden çıkarmalarına yardımcı olmak. Bu kapsamda uyguladığımız modelde Evtiko, kullanıcılarımıza adil ve gerçek fiyat teklifleri sunuyor. Bu teklifler SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarının değerleme çalışması ve data algoritmaları ile hazırlanan raporlar neticesinde ortaya çıkıyor. 15 gün geçerli teklifi kabul ettiğiniz takdirde, evinizi boşalttığınız gün ödemeniz yapılıyor” şeklinde konuştu.

Geleneksel yöntemlerle bir evin ortalama 109 günde satıldığı bilgisini veren Bozay, “Bu yöntem evini hızlıca satmak isteyen herkes için uygun. Üstelik bu süreçteki zorluklardan da kurtulmuş oluyorsunuz” dedi.

Evtiko’nun kriterleri hakkında bilgi veren Bozay, “Değerinin 300 bin ila 1 milyon lira arasında olması ve krediye uygunluk şartının arandığı konutların ayrıca ara kat, ana artere yakınlık gibi kriterlere de uygun olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Hürriyet Emlak’ın sunduğu diğer hizmetlere ilişkin hatırlatmada bulunan Bozay şu ifadeleri kullandı: “2016 yılında sektörde ilk olarak hayata geçirdiğimiz 360 Sanal Tur uygulamamız ile ilan bakanlar, oturdukları yerden, ilgilendikleri gayrimenkulü içerisindeymiş gibi gezme, yani “Sanal Tur” yapma şansına sahip oldular. Yine geçtiğimiz yıl başlattığımız “Temiz Tapu” hizmetiyle, gayrimenkul alıcısının siteden baktıkları gayrimenkulün hukuki durumuyla ilgili eksiksiz bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Türkiye’de ilk olarak yayına aldığımız “Google Street View” (Sokak Görünümü)’ hizmeti ile ise kullanıcılarımıza, Hürriyet Emlak’ta buldukları gayrimenkulün çevresini, tüm ayrıntılarıyla görüntüleme imkanı sunuyoruz. Tüm bunların yanı sıra bu yıl başlattığımız “Sağlam Tapu” ürünümüzle tapu işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti veriyoruz.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER