MarkaWorld.com

Hürriyet Emlak sağlam tapu ile riski ortadan kaldırıyor…

Gayrimenkul alım sürecinde kullanıcılarına destek olmak adına Sağlam Tapu dönemini başlatan Hürriyet Emlak, tapu işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti sağlıyor. FU Gayrimenkul ile birlikte geliştirilen Sağlam Tapu uygulaması; Hürriyet Emlak üzerinden gayrimenkul satın almak isteyenlerin tapu işlemlerinin, kuralına uygun şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Uygulamayla; bireysel kullanıcıların satış resmi senedi ve tapu senedinin tutarlılığı incelenerek, gayrimenkulle birlikte gelebilecek muhtemel riskleri minimize etmek için gerekli süreçler yönetiliyor.

Hürriyet Emlak sağlam tapu ile riski ortadan kaldırıyor…
09 Mart 2017 - 12:54 'de eklendi ve 1317 kez görüntülendi.

Sağlam Tapu ile bireysel kullanıcıların tapu güvenliği konusunda içini rahat ettirmek için satılacak gayrimenkulün tapu kütüğü ile satış resmi senedi ve tapu senedini tüm detayları inceleniyor. Bu kapsamda, gayrimenkullerde oluşabilecek beyan, şerh ve benzeri takyidatlar gibi riskler minimize edilerek gayrimenkul satın almak isteyenlerin hak ve maddi kayıplarını önlemek için çalışılıyor. Hürriyet Emlak ve FU Gayrimenkul iş birliğiyle, gayrimenkul satın alımının zorlu süreçlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanıyor.

HÜRRİYET EMLAK TÜM SÜRECE DESTEK VERİYOR

Hürriyet Emlak’ın kullanıcılarına, gayrimenkul satın alma / kiralama sürecinin yanı sıra, uçtan uca tüm süreçte destek verme stratejisinin benimsendiğini anlatan Hürriyet Emlak İş Geliştirme Koordinatörü İsmail Dağgeçen, “Bu stratejiyle uyumlu olarak, kullanıcılarımız artık Sağlam Tapu hizmeti ile, Hürriyet Emlak’tan bulup satın almaya karar verdikleri gayrimenkullerin tapu işlemleri için FU Gayrimenkul’ün uzman ekiplerinden destek alarak işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilecekler. Kullanıcılarımız bu hizmeti almak için diledikleri zaman baktıkları ilana ait sayfadan talepte bulunabilecekler” dedi.

Hürriyet Emlak’ın kurulduğu günden bu yana, ilan bakan ve ilan verenlerin hayatlarını kolaylaştıracak birçok ürünü ‘Türkiye’de ilk’ olarak hizmete sunduğuna vurgu yapan Dağgeçen sözlerine şu ifadelerle devam etti: “2016 yılında sektörde ilk olarak hayata geçirdiğimiz 360 Sanal Tur uygulamamız ile ilan bakanlar, oturdukları yerden, ilgilendikleri gayrimenkulü içerisindeymiş gibi gezme, yani “Sanal Tur” yapma şansına sahip oldular. Yine geçen yıl içinde başlattığımız “Temiz Tapu” hizmetiyle, gayrimenkul alıcısının siteden baktıkları gayrimenkulün hukuki durumuyla ilgili eksiksiz bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Yine Türkiye’de ilk olarak yayına aldığımız “Google Street View” (Sokak Görünümü)’ hizmeti ile kullanıcılarımızın Hürriyet Emlak’ta buldukları gayrimenkulün çevresini, tüm ayrıntılarıyla görüntülemelerini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de kullanıcılarımıza kolaylık sağlayacak ürünleri “ilk” olarak sunmaya devam edeceğiz.”

SAĞLAM TAPU HİZMETİ NASIL ALINIR?

Gayrimenkul satın alımı için banka kredisi kullanmayan müşterilere, tüm Türkiye’de hizmet veren Sağlam Tapu danışmanlığı almak için kullanıcılar; almayı düşündükleri gayrimenkulün Hürriyet Emlak’ta listelenen ilanında yer alan formu dolduruyor. Sağlam Tapu talebi tanımlandığında, danışmanlık hizmetini gerçekleştirecek olan uzman belirleniyor, tüm ön kontroller yapılıyor ve kullanıcılar ile paylaşılıyor. Sürecin devamında randevu takvimi belirleniyor, Sağlam Tapu uzmanı tapu dairesinde hazır bulunuyor; gerekli evrakları inceliyor ve açıklamalarını tekrar yapıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER