MarkaWorld.com

Hipnotize edici müziği ile Hauschka, 6 Ekim’de Zorlu PSM’de!

Avangart ve deneysel müziğin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olan Alman piyanist ve besteci Volker Bertelmann, müzikal zekasının ürünü olan Hauschka projesiyle 6 Ekim’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Stüdyo’da sahne alacak.

Hipnotize edici müziği ile Hauschka, 6 Ekim’de Zorlu PSM’de!
20 Mayıs 2016 - 13:33 'de eklendi ve 2896 kez görüntülendi.

Çocuk yaşlarda başladığı ve uzun yıllara yayılan klasik piyano eğitimiyle müzisyen kimliğini kazanan Volker Bertelmann, günümüze kadar birçok farklı müzik türünde çalışmalarda bulundu. 14 yaşında kurduğu rock müzik grubunun ardından, kuzeniyle God’s Favourite Day isimli bir hip-hop ikilisi yaratan ve büyük ilgi gören Bertelmann, Hauschka projesi için ise 2000’li yılları bekledi. “Substantial” isimli ilk Hauschka albümünde, ikonik avangart müzisyen John Cage’in geliştirdiği piyano tekniği ön plana çıkıyor. Daha sonra çıkardığı albümlerindeki avangart duruşta bu teknik fazlasıyla ön planda görülüyor.

Müzikal zekanın ürünü 13 albüm

Son olarak 2014 tarihli albümü Abandoned City’nin devamı niteliğindeki kaydı A NDO C Y’ı geçtiğimiz yıl yayınlayan Hauschka, arşivinde yer alan 13 albümde avangart ve deneysel müzikal duruşunu bir çok farklı enstrüman ile yansıtmayı başardı. Minimal beste kurgusunu elektronik seslerle birleştiren Hauschka, oluşturduğu atmosfer müzikleri ile dinleyicilere iç dünyasının kapılarını açıyor.

Stüdyo albümlerinin dışında, 2012 yapımı Doris Dörrie filmi “Glück” ve 2015 yapımı Craig William Macneill filmi “The Boy”’un soundtrack’lerini besteleyen Bertelmann, To Rococo Rot’tan Stefan Schneider ve Long Fin Killie’den Luke Sutherland’ın yer aldığı bir diğer projesi Music A.M.’le de adından söz ettirmiş bir isim.

Tanımsız güzellikteki doğaçlama tekniği sayesinde her bir performansını özel hale getiren Hauschka,

6 Ekim’de Zorlu PSM Stüdyo sahnesinde olacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER