MarkaWorld.com

Hedef: Sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı

GF Hakan Plastik, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeni ile Çerkezköy ve Şanlıurfa’da bulunan tesislerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Hedef: Sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı
11 Mayıs 2017 - 11:07 'de eklendi ve 1371 kez görüntülendi.

“Sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı” hedefi ile çalışmalarını yürüten GF Hakan Plastik, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nda üst düzey yöneticilerden başlayarak tüm çalışanlara konunun önemine dikkat çeken etkinlikler düzenledi.

GF Hakan Plastik İnsan Kaynakları departmanı tarafından düzenlenen ve tüm çalışanların katılımı ile gerçekleşen etkinlikler, konunun önemini güçlendirirken, kurum içi iletişim ve personele değer katma konusunda da farklılık yarattı.

Gerçekleştirilen etkinliklerde, iş güvenliğinin bir kültür olduğuna dikkat çekilerek, yöneticilerden başlayıp çalışanların tamamının bu kültürde buluşması, aynı bakış açısına sahip olması ve güvenlik konusuna kalpten inanması gerektiği fikri mesajı verildi. Bu doğrultuda, İSG uzmanlarının da yönlendirmeleri ile bütün çalışanların üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve ‘Sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı’ hedefine kurum olarak yürünmesi gerektiği fikri üzerinde duruldu.

Son yıllarda daha sistematik çalışmalar yürüterek tüm çalışanlarına iş güvenliği ile ilgili eğitimler ve farklı etkinlikler organize eden GF Hakan Plastik, bütün ramak kala olayları ve en küçük kazaları dahi kayıt altına alıp, analiz ederek hızlı aksiyonlar alıyor. Bu doğrultuda 2014 yılından bu yana faaliyet alanları içerisinde kaza sıklık oranlarında %20, kaza ağırlık oranlarında da %30 oranında azalma kaydedildiği belirtildi.

isg_2

Güvenli çalış, yanımda ol!

GF Hakan Plastik İnsan Kaynakları departmanı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin ilki ’’Güvenli çalış, yanımda ol’’ sloganı ile duyurulan resim yarışması oldu. 6-11 yaş arası çocukların katılımına açık olan yarışmada resimler 6-9 ve 9-11 yaş gruplarında değerlendirildi. Birbirinden renkli ve oldukça anlamlı olan resimler iki hafta süre ile sergilenerek tüm çalışanların beğenisine sunuldu.

 

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi ve Şanlıurfa Öğretmen Evi konferans salonlarında çevre, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenlendi. Eğitimlerin sonunda sürpriz bir tiyatro gösterisi sunuldu. GF Hakan Plastik iş kıyafetlerinin ve kişisel koruyucu donanımların kullanıldığı oyunun senaryosu, fabrika üretim ve stok alanlarında oluşabilecek iş kazaları ve bu kazaları minimize etmek için  çalışanların neleri yapıp, neleri yapmamaları gerektiği üzerineydi.

Çalışanlar için tiyatro oyununda iş güvenliği adına kendi yaptıkları doğruları ve yanlışları mizahi bir anlatım ile izlemek etkili bir sunum tekniği oldu. Oyunu izleyenlerin soruları ve sahneye katılımları ile son bulan tiyatro oyunu, bilgi ve eğlenceyi bir arada sundu. Etkinliğin sonunda, katılımcılara zorunlu olarak kullanmaları gereken koruyucu kulaklıklardan hediye edildi.

Etkinlik, gerek GF Hakan Plastik çalışanları gerekse yöneticiler açısından samimi bir ortam oluşması ve pozitif tepkilerin yakalanması açısından memnuniyet sağladı.

“Güvenli Çalış, Yanımda Ol’ sloganı ile oldukça ilgi gören resim yarışmasında dereceye giren çocukların isimleri ilerleyen günlerde duyurularak, ödülleri sunuluyor olacak.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER