MarkaWorld.com

Hattat Traktör Avrupa turnesine çıktı

Yurt dışındaki faaliyetlerine hız veren Hattat Traktör, ilk hedef olarak Avrupa’yı belirledi. İngiliz Perkins Motors’la birlikte tanıtımlara başlayan Hattat Traktör, 1,5 ayda 11 Avrupa ülkesini gezecek.

Hattat Traktör Avrupa turnesine çıktı
08 Haziran 2016 - 14:47 'de eklendi ve 1410 kez görüntülendi.

Hattat Traktör, Avrupa’da vites büyütmeye hazırlanıyor. 4 Temmuz’a kadar 1,5 ay boyunca tam bir Avrupa turnesine çıkacak olan Hattat Traktör, İngiliz Perkins Motors ile birlikte 11 ayrı ülkede etkinlikler düzenleyerek Avrupa çiftçisine ulaşacak.

Konuyla ilgili konuşan Hattat Traktör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat şunları söyledi: “Gerek coğrafi olarak, gerekse de toprak özellikleri açısından Türkiye’deki tarımsal koşullar, Avrupa’ya göre daha zorlu. İşte biz de araçlarımızı bu daha zorlu koşullarda test ederek üretiyoruz ve Avrupa’ya ihraç ediyoruz. Öncelikli hedeflediğimiz ülkeler Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Makedonya, Romanya ve Bulgaristan”.

hattat_2

“HEDEFİMİZ DÜNYADA İLK 10”

Halen Hattat traktörlerinin beş kıtada 80’den fazla ülkeye ihraç edildiğini söyleyen İbrahim Hattat, “Hattat Traktör olarak katıldığımız tüm yarışmalardan derece ile döndük. 2010 yılında Polonya da “Yılın Traktörü”, 2011 ve 2013 yıllarında İrlanda’da ve Letonya’da “Pulluk Şampiyonu” ve 2014 yılında da Moldova’da Gümüş Madalya kazandık. Hızla büyüyoruz. Hedefimiz 2023 yılında dünyada en çok tercih edilen ilk 10 marka arasına girmek” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER