MarkaWorld.com

Halı seçerken bunlara dikkat ediyor musunuz?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yeni evlenecek çiftlerde tatlı bir telaş başlıyor. Telaş içinde yapılan alışverişlerde de çoğu zaman hızlı karar vermek gerekiyor ve doğru ürünler tercih edilmiyor. Küçük, önemsiz olarak görülen detaylar, sonrasında hem zaman kaybına hem de maddi açıdan gereksiz harcamalara neden olabiliyor. Alışveriş trendlerinin kullanım alanı ve zevklere göre değiştiğine dikkat çeken Confetti, yeni evlenecek çiftlere ve banyosunu dekore etmek isteyenlere doğru halı seçimi için önerilerde bulunuyor.

Halı seçerken bunlara dikkat ediyor musunuz?
02 Haziran 2016 - 13:22 'de eklendi ve 1760 kez görüntülendi.

İş stresi veya sosyal yaşamın dertlerinden uzak kalmak, iç açan, huzurlu, ferah bir evde oturmak herkesin tercih ettiği bir durum. Yaşanılan ev ortamını güzelleştirmek ve keyifli hale getirmek de çoğu zaman kişilerin yaratıcılığı ve doğru eşya seçimi ile ilgili oluyor. Evlerde çoğu zaman ilk dikkat edilen yer salon, oturma odası ve mutfak olurken banyolar, dekorasyon konusunda çok da dikkat edilmeyen yerler arasında bulunuyor. Evin her köşesinin ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan iç mimarlar da her odaya farklı bir şekilde özen gösterilmesi, eşya ve aksesuar seçimine dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

confetti_2

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte düğün sezonu açılıyor ve yeni evlenecek çiftler, yeni evlerini dekore ederken eşyalarının bir bütün olmasına özen gösteriyor. 21 yıldır banyo halı üretimi gerçekleştiren Confetti’nin Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Çelebi, yeni evlenecek çiftlere ve evlerini dekore etme ihtiyacı duyanlara, özellikle banyoda aksesuar seçerken, banyo fayansları ve halılarının uyum içinde olmasını öneriyor. Bununla birlikte ev kazalarının çoğunlukla yaşandığı banyolarda, kaygan zemine uygun halı seçilmesine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Çelebi şu önerilerde bulunuyor:
confetti_3

  • En çok ev kazalarının yaşandığı banyolarda kaymaz tabanlı halı tercih etmek gerekiyor. Duş sonrası kayganlaşan zeminlerin güvenilir hale getirilmesi de doğru halı seçiminde önem taşıyor.
  • Uzun ömürlü bir kullanım için halıların aşınmaya dayanıklı ve hav bırakmayan özelliği olması gerekiyor.
  • Sağlık açısından da anti-alerjik, anti-bakteriyel özellikli halılar tercih edilmelidir.
  • Banyo ortamında sürekli ıslanmaya maruz kalan halıların koku yapmayan özellikte olması gerekiyor.
  • Sağlık ve kullanım açısından özelliklere dikkat edildikten sonra işin eğlenceli kısmı olan banyolarda renk ve uyum tercihlerine sıra geliyor. Banyolarının fayans renklerine göre aksesuar seçecek olan çiftler, farklı renk ve desenlerle işlenmiş banyo halılarında yaratıcılıklarını gösteriyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER