MarkaWorld.com

Güriş ICCI Enerji Ödülü’ne layık görüldü…

Türkiye’de inşaatı devam eden rüzgar enerji santralleri içinde en büyük paylardan birine sahip olan Güriş Holding, 6’ncı ICCI Enerji Ödülleri’nde, Dinar RES ile Yenilenebilir Enerji Santralleri kategorisinde, “Rüzgar” alanında ödüle layık görüldü.

Güriş ICCI Enerji Ödülü’ne layık görüldü…
04 Mayıs 2017 - 9:59 'de eklendi ve 1361 kez görüntülendi.

Enerji alanında özverili çalışmaları teşvik etmek amacıyla 2011 yılından beri her sene düzenlenen ve Türkiye’nin enerji gücünü üreten lider firmaların en iyilerinin ödüllendirildiği, “ICCI Enerji Ödülleri”nin altıncısı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Törende Güriş Holding, Dinar RES ile Yenilenebilir Enerji Santralleri kategorisinde, “Rüzgar” alanında ödülün sahibi oldu.

guris_2

200 MW kapasiteye sahip olup Afyon’da yer alan Dinar Rüzgar Enerji Santrali’nin(RES) son aşaması Şubat 2017 ayında devreye aldı. Dinar RES, yılda 564.000.000 kWs elektrik üreterek 235.000 konutun yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak. Dinar RES, SIEMENS SWT 2.3-108 ve GE 2.75-120 türbin teknolojisi kullanılarak hayata geçirildi. 85 MW olan dördüncü ve son aşamasının devreye alınmasıyla birlikte toplam 200 MW’lık kapasiteye ulaşan Dinar RES, Türkiye’nin ikinci en büyük RES santralıdır. Güriş Holding, Dinar RES’i tamamlayarak ‘‘Yenilenebilir Enerji’’ üretimi yapan santral sayısını 8 adet RES, 6 adet HES ve 5 adet JES olmak üzere toplamda 19’ a yükseltti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER