GÖKÇE DORUK ERTEN: “NİHAT ALTINKAYA’YI SOKAKTA GÖRÜP MEŞHUR ETTİM”

GÖKÇE DORUK ERTEN: “NİHAT ALTINKAYA’YI SOKAKTA GÖRÜP MEŞHUR ETTİM”
24 Aralık 2015 - 16:12 'de eklendi ve 3398 kez görüntülendi.

Türkan Şoray Ve Yağmur Ünal’ın filminin cast direktörlüğünü yaptı, Nihat Altınkaya’yı sokakta görüp meşhur etti…

gde_2

Sektöre adım attığı ilk andan bu yana Ömer Faruk Sorak, Hakan Algül, Şerif Gören, Hazım Başaran, Ezel Akay ve Oğuzhan Tercan gibi usta isimlerle çalışma fırsatı bulan ve son olarak yönetmenliğini Türkan Şoray’ın yaptığı “Uzaklarda Arama” filminin oyuncu kadrosunu oluşturan Gökçe Doruk Erten, Hürriyet’e kariyerini ve kariyer yolculuğunda dizi-sinema sektöründe yaşadıkları hakkında açıklamalar yaptı.

gde_3

Çalışma fırsatı bulduğu bir çok usta isimden çok şey öğrenen ve gün geçtikçe deneyimli ve güleryüzlü ekibiyle dizi, sinema, tv programcılığı ve reklam alanlarında adından sıkça söz ettiren Gökçe Doruk Erten, röportajında ‘hayatının en önemli işlerinden biri’ olarak nitelendirdiği Uzaklarda Arama filmini ve sektöre nacizhane kazandırdığı oyuncuları anlattı.

gde_4

Sokakta gördüğünüz kişilere “şu diziye uyar” dediğiniz ve ajansınıza kayıt olması için davet ettiğiniz oldu mu hiç? sorusuna “Evet tabi bunlardan en bilineni Nihat Altınkaya.” diye cevap veren Erten, Nihat Altınkaya’nın yıllar içinde kendini çok geliştirdiğinden ve düzgün kişiliğinin, sağlam hamurunun yardımıyla tamamen hayatının değiştiğine tanıklık ettiğini de ekledi.

Oyunculuk kriterilerinin sert olmasından ötürü Türkiye’de bu tarife uyan gerçek oyuncu sayısının çok az olduğunu da dile getiren Gökçe Doruk Erten röportajına “maalesef piyasa kriterlerine göre Türk dizilerinde yer almak için oyuncuların son derece profesyonel olmaları gerekmiyor. Genel anlamda kişinin yetenekli olduğunu ise; Sanatın alanına bağlı olarak icra edenin fiziksel yapısından (iskeletinin duruşundan), gözlerinden çıkan özgüvene, kelimeleri kullanışından, verilen direktifleri hangi hızda değerlendirdiğine veya sorduğu soruların akılcılığına vs. bağlı pek çok parametreye bakarak anlarım. Sosyal ilişkileri, alışkanlıkları, hayat disiplini, aile ve kurum eğitimlerini de göz önünde bulundurmak önem teşkil eder.” şeklinde devam etti.

İLGİLİ HABERLER