MarkaWorld.com

GENÇ GİRİŞİMCİLİK TEŞVİKLERİNE TÜGİAD’DAN TAM DESTEK

GENÇ GİRİŞİMCİLİK TEŞVİKLERİNE TÜGİAD’DAN TAM DESTEK
28 Ocak 2016 - 10:05 'de eklendi ve 1613 kez görüntülendi.

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, iş kuracak gençler için getirilen 3 yıl vergi muafiyeti ve 50 bin lira hibe gibi teşviklerin son derece önemli ve sevindirici olduğunu belirterek “Gençleri girişimciliğe yönlendirecek bu düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.destek_2

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, torba yasa ile getirilen kendi işini kuracak gençlere ilk 3 yıl vergi muafiyeti ve 50 bin lira hibe gibi teşviklerin son derece yerinde ve önemli olduğunu ifade ederek “Gençleri girişimciliğe yönlendirecek bu düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz“ dedi.

Naslı yaptığı açıklamada, TÜGİAD olarak gençleri girişimciliğe özendirme, genç iş adamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve ortak hislerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyoekonomik gelişimine katkıda bulunma misyonuyla hareket ettiklerini belirtti. Genç girişimciliğin öneminin hükümet katında da kabul görüp buna özel teşvik ve destekler getirilmesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden Naslı, “Türkiye’nin başarısı genç neslin başarısına bağlı. Üniversitelerimizden yetişen pırıl pırıl gençlerimizin bilgi çağı donanımı ile girişimciliğe adım attırılması, ülke kalkınmasına genç girişimci ruhu ve dinamizmi katacaktır” diye konuştu.

destek_3

Gençlerin girişimciliğe adım atması hayati önemde…

Gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi ve bu konuda onlara rehberlik edilerek önlerinin açılmasının Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimi açısından hayati önem taşıdığını ifade eden Naslı, şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş adamları derneği olarak TÜGİAD, Türkiye’nin başarısının genç neslin başarısına bağlı olduğuna inanıyor. TÜGİAD, kurulduğu 1986 yılından bu yana temel misyon olarak, gençleri girişimciliğe yönlendirmek, genç iş adamlarının liderlik vasıflarını, sosyal sorumluluklarını ve ortak hislerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyoekonomik gelişimine katkıda bulunmak için çalışıyor. Genç girişimcilerin ve genç Türkiye perspektifinin günümüz koşullarında gerekli ideallerini oluşturan TÜGİAD bu bilinçle, üniversitelerimizden yetişmiş gençlerimizin, bilgi çağı donanımı ile girişimciliğe adım atmalarında onlara rehberlik ediyor. Gençlerimizin girişimcilik alanlarında önlerini açmak temel hedefimiz. Bu hedefe yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Marmara Üniversitesi ve TOBB ETÜ Üniversitelerinde girişimcilik derslerine katılarak onlara yol gösterecek bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl G20 başkanlığını yaptık; dünya çapında 550 girişimciyi İstanbul’da ağırladık, sonuç bildirgesini G20 zirvesinde dünya liderlerine sunduk. Bu konudaki çalışmalarımız ve desteklerimiz de sürecek.

Geleceğimiz için stratejik önemdeki genç girişimciliğin gelişimine hizmetle TÜGİAD, aslında, ülkemizin kalkınması, gelişmesi sürecine genç girişimci ruhunu ve dinamizmini katmış oluyor. Bu iradenin hükümet nezdinde de müşahhas hale gelmesi ve sonuç alıcı etkili teşviklerin devreye sokulması, son derece memnuniyet vericidir. Getirilen teşvikler, gençleri girişimciliğe yönlendirme açısından son derece yerinde ve fonksiyoneldir. TÜGİAD camiası olarak hükümeti bu uygulamasından dolayı kutluyoruz.“

Türker Naslı, üniversite mezuniyeti sonrası gençlere 2 yıl Genel Sağlık Sigortası primi muafiyeti, basit usuldeki mükelleflerin ticari kazançlarının 8 bin lirasına kadar olan kısmı üzerinden gelir vergisi alınmaması gibi torba yasada yer alan diğer düzenlemelerin de ekonomik hayata olumlu katkı açısından son derece yerinde unsurlar olduğunu kaydetti.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER