MarkaWorld.com

GAZOZ KAPAĞINDAN ÇIKAN DOSTLUK

GAZOZ KAPAĞINDAN ÇIKAN DOSTLUK
07 Ocak 2016 - 12:25 'de eklendi ve 2416 kez görüntülendi.

29 Ocak’ta vizyona girecek olan İftarlık Gazoz filminden sadece sıcacık bir film değil, sıcacık bir arkadaşlık da doğdu!

gazoz_2

Çocukların sokakta hep beraber gönüllerince oynadıkları, sokakların sıcacık dostluklarla dolu olduğu, yaz tatilinde camide hocayı dinleyip ardından yine hep beraber denize koştukları, kendi özel dünyalarının saf penceresinden hayatı anlamaya çalıştıkları günlere selam eden İFTARLIK GAZOZ’da, çocuk oyuncular film çekimleri boyunca bir kaç aylığına da olsa dijital dünyadan koptular. Tıpkı eskisi gibi beraber gülüp eğlenmenin, koşup oynamanın tadına vardılar. Filmin Cem Yılmaz ile beraber başrolünü paylaşan küçük oyuncusu Berat Efe Parlar (Adem) da sınıf arkadaşını oynayan Greta Fusca (Berna) ile çok iyi arkadaş oldu.

gazoz_3

Gazozcu çırağı Adem, sıra arkadaşı Berna, gazoz kapakları, büyüklerin itirazına rağmen ağır yaz sıcağında tutulan oruç ve verilen sözler… Yüksel Aksu’nun çocukluğundan izler taşıyan senaryosuyla İFTARLIK GAZOZ filminde anlatılan, biraz da Arçelik Bekir’in kızı Berna’ya olan derin bağlılığı nedeniyle boyundan büyük işlere kalkışan Adem’in öyküsü, aslında herkesin çocukluk hikayesine gönderme yapıyor. İlk kez Muğla’daki film setinde tanışan minik oyuncular çok başarılı bir uyum yakalarken 70’li yılların en sıcak zamanlarında ülkenin içinden geçtiği tüm zorluklara rağmen birlik olmayı, izleyiciyi zaman zaman güldürüp bazen de hüzünlendirerek anlatıyor.

İtalya’da yaşayıp sadece bu film için Muğla Ula’ya gidip-gelen Greta Fusca, Türk olan annesinden öğrendiği Türkçe’yi Efe ve setteki diğer çocuk oyuncu arkadaşları sayesinde iyice ilerlettiğini, kendilerine oyuncu koçluğu yapan, aynı zamanda Adem’in annesini oynayan Ümmü Putgül ve Efe ile aynı evde kalarak hem rolüne çok daha iyi hazırlandığını hem de artık hiç sarsılmayacağına inandığı bir dostluğa sahip olduğunu iletti.

gazoz_4

Muzaffer Yıldırım/NuLook, Elif Dağdeviren/EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında gerçekleştirilen İFTARLIK GAZOZ, yeni yılın ilk ayında 29 Ocak’ta vizyona giriyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER