MarkaWorld.com

EUROVISION’DA SAN MARİNO’YU TEMSİL EDECEK SERHAT: ’’ÜLKEMİ DE TEMSİL EDİYORUM’’

EUROVISION’DA SAN MARİNO’YU TEMSİL EDECEK SERHAT: ’’ÜLKEMİ DE TEMSİL EDİYORUM’’
21 Ocak 2016 - 17:27 'de eklendi ve 1697 kez görüntülendi.

Eurovision tarihinde bir ilke imza atarak başka ülke adına yarışmaya katılan ilk Türk sanatçı olan Serhat Hacıpaşalıoğlu, Feriye Palace’ta basın toplantısı düzenledi. 61. Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil edecek olan Serhat’ın basın toplantısına yoğun ilgi gösterildi.

eurovision_2

“Kendi ülkemde en doğru bilgileri paylaşmak istediğim için burada toplandık” diyerek sözlerine başlayan Serhat San Marino yetkililerin kendisine nasıl teklif getirdiklerini açıkladı.’’ Son yaptığım Fransızca şarkı Je M’adore geçen sonbahardan beri Avrupa’da dans ve DJ listelerinde bir numara oldu. Ve medyada yer aldı. San Marino yetkilileri, kendi adına Avrupa’da yükselen bir yıldız arayışıyla menajerimle bağlantıya geçtiler. Ekim ayından beri konuşuyoruz. Sonunda kabul ettim.’’ diyerek süreci anlattı.

Eurovision Şarkısı 4 Farklı Dilde Hazırlanıyor

Serhat , şarkıyla ilgili bilgileri soran gazetecilere ‘’Şarkının prodüksiyonu devam ediyor. Uluslararası bir ekip tarafından hazırlanıyor. Şarkıyı ve kimin hazırladığını şimdilik açıklamıyoruz. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere 4 ayrı dilde ve 4 farklı versiyonda hazırlıyoruz şarkımızı. Dünyanın önemli DJ’leri tarafından Tamamıyla yeni bir prodüksiyonla remixleri yapılıyor.’’ Diyerek cevap verdi.

Türkiye’nin katılmadığı bir Eurovision’a başka bir ülke adına katılmanın kendisi için çok heyecan verici aynı zamanda büyük bir sorumluluk olduğunu dile getiren sanatçı bunun nedenini ise ne olursa olsun Eurovision’a Türkiye adının geçmesine bağladı. ‘’Hem Türkiye adını geçireceğim hem de San Marino’yu temsil edeceğim. Çifte sorumluluk bu. Aynı zamanda Meydan okuma da… Kendi ülkemin dışında başka bir ülkenin sorumluluğunu alıyorum. Çok da büyük gurur duyuyorum.’’ dedi. ‘’Hayatta her zaman risk aldım. Bu da benim için bir risk ama kendime inanıyorum diyerek 43 ülkenin yarışacağı yarışmada alacağı başarının sadece San Marino’da değil Türkiye’de de mutlulukla karşılanacağını söyledi.

eurovision_3

Eurovision tarihinde sadece 1 kez finale çıkma başarısı göstermiş San Marino için elinden geleni yapacağını ve Türkiye’nin adının da en iyi şekilde duyulmasını sağlayacağına inandığını söyleyen Serhat, ‘’Bu konu standart bir konu değil. Standart olmayan şeylerin de hayatı güzelleştirdiğine ve bu konunun da hayatımıza bir renk ve güzellik katacağına inanıyorum.’’ diyerek mutluluğunu dile getirdi..

Türkiye’nin 3 yıldır Eurovision’da olmamasının üzücü olarak değerlendiren sanatçı, ‘’Eurovision’da çok başarılı işler yaptık. Çok güzel şarkılar yapıldı. Semiha Yankı’nın Seninle Bir Dakika şarkısı en sevdiğim Eurovision şarkısı.’’ dedi.

Bu süreçte 7 Ekim’de Almanya’daki plak şirketinin TRT ile bağlantıya geçtiğini, kısa bir süre sonra da TRT’nin Türkiye’nin yarışmaya katılmayacağını açıkladığını söyleyen Serhat son olarak; ‘’Yarışma belki Türkiye’de yayınlanmayacak ama bir şekilde izlenecek biliyorum.’’ dedi ve yakın zamanda Avrupa’da basın toplantılarının olacağının bilgisini verdi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER