MarkaWorld.com

Ersa, teknolojik ve çevreci mobilya üretmek için, Ankara’da Ar-Ge merkezi kurdu

Ersa Mobilya’nın, Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesislerinin bulunduğu alanda yaklaşık 3 milyon TL’lik yatırımla, cirosunun %2’sini aktararak hayata geçirdiği Ar-Ge merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak tescil edildi.

Ersa, teknolojik ve çevreci mobilya üretmek için, Ankara’da Ar-Ge merkezi kurdu
16 Mart 2017 - 14:08 'de eklendi ve 1572 kez görüntülendi.

Ersa Mobilya’nın İcra Kurulu Başkanı Eralp Ata ve Genel Müdürü Hasan Tici, Ar-Ge Merkezi Sertifikasını, Bakanlığın Ar-Ge Heyeti’nden aldı. Ofis mobilyalarında 60 yıllık uzmanlık ve deneyime sahip Ersa, Ar-Ge merkezinde katma değeri yüksek ürünlere odaklanacak. 60 bin m2’lik alanda kurulan ve ilk etapta 20 kişinin görev aldığı merkezde, Ersa’nın sürdürülebilirlik politikasına uygun teknolojik ve çevreci mobilyalar geliştirilecek.

ersa_2

Yeni üretim tekniklerinden yararlanarak optimum düzeyde hammadde kullanan Ersa, hem üretici hem de kullanıcı tarafında üretimden montaja kadar tüm aşamalarda sağlanan kazancı, Ar-Ge merkeziyle bir adım öteye taşıyacak. Üretimden çıkan atıkların en aza indirilmesi ve yeniden üretime kazandırılması gibi çevreci uygulamalara yoğunlaşacak Ersa Ar-Ge Merkezi, çevresel faktörlere dayanıklı malzemeler, endüstriyel ve teknolojik açıdan geliştirilmiş ürünler üretecek. Yanmaz ya da ısı yalıtımlı kumaş gibi gelişmiş malzemeleri daha çok ürüne yaygınlaştıracak Ersa, hayatın her alanına yaygınlaşan akıllı cihazlarla entegre olabilen çok fonksiyonlu mobilyalar tasarlayacak.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER