MarkaWorld.com

Enerji tasarrufu uygulaması hem kazanç hem enerji tasarrufu sağlıyor

PVC ürünlerinin ağır metal ve kurşun kullanmadan çevreye duyarlı üretim gerçekleştiren Egepen Deceuninck, kontrolsüz enerji tüketimine karşı “Enerji Tasarruf Uygulaması”nı kullanıcıların beğenisine sundu. Coğrafi konum, mevcut doğrama tanımları, ısınma ve soğuma bilgilerine göre ısı grafiği veren uygulama, aynı zamanda yıllar içinde ne kadar para tasarrufu sağlayacağınızı da belirliyor

Enerji tasarrufu uygulaması hem kazanç hem enerji tasarrufu sağlıyor
15 Haziran 2016 - 13:23 'de eklendi ve 1633 kez görüntülendi.

Dünyadaki enerji kaynaklarının hızlı ve kontrolsüz bir şekilde tüketilmesi nedeniyle ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Yapılan araştırmalar Türkiye’de harcanan enerjinin yüzde 35’inin konutlarda tüketildiğini, konutlarda tüketilen enerjinin ise yüzde 80’inin ısınma amaçlı kullanıldığını gösteriyor. Dikkat edilmeden yapılan bu bilinçsiz tüketim de ekolojik dengenin bozulmasına neden olabiliyor. Konutlarda ısı kaybını önlemenin en güvenilir yolu ise dayanıklı, emniyetli, maksimum ısı yalıtımı sağlayan özel conta sistemli PVC pencere sistemleri kullanmak. Bu sayede yaşanan ısı kayıplarının önüne geçilmesi ise hem kullanıcılara hem de ülkelere kazanç sağlıyor.

egepen_2

Binalarda yaşanan ısı kaybına bakıldığında sarf edilen ısı enerjisinin yaklaşık yüzde 28’inin pencerelerden kaynaklandığı görülüyor. Dolayısıyla pencerelere sadece mimari uyum ve konfor olarak değil, ısı tasarrufu açısından da dikkat etmek büyük önem taşıyor. Günümüz teknolojisi ile üretilen PVC pencere ve kapı sistemlerinin çok yüksek ısı yalıtımı değerleri bulunuyor. Doğru cam kombinasyonuyla birlikte de, çok düşük ısı iletkenlik değerlerine ulaşılabiliyor ve bu sayede büyük oranda ısı tasarrufu sağlanabiliyor.

egepen_3

Yüksek teknoloji ve çevreye duyarlı üretimiyle Türkiye’nin öncü PVC markalarından biri olan Egepen Deceuninck, Enerji Tasarrufu Uygulaması ile kullanıcıların enerji kaybı ve bütçe kazancı gibi faydalı bilgileri hesaplayabilmesini sağlıyor. Kullanılan mevcut doğramaların, çevre dostu PVC doğramalar ile değiştirildiğinde sağlayacağı enerji kazancını ve dolayısıyla yıllar içinde ne kadar para tasarrufu sağlayacağını hesaplayan Egepen Deceuninck Enerji Tasarrufu Uygulaması, kullanıcıların coğrafi konumu, mevcut doğrama tanımları, ısıtma ve soğutma tipleri gibi çeşitli verilere göre hesaplama gerçekleştiriyor. Bu tanımlara göre, programda mevcut doğrama ile Egepen Deceuninck PVC doğrama sistemleri arasında karşılaştırma yaparak “yıllık ısıtma” ve “soğutma” kazançları grafik halinde TL olarak sunuluyor. Bu değerler, enflasyon kriterlerini de göz önünde bulundurarak 10 yıllık kazanç tablosu halinde kullanıcılarla paylaşılıyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER