MarkaWorld.com

Ekin Endüstriyel “MIT” dâhili emniyet valfli lobe pompalar ile güvenli

Süt, ayran, krem peynir, meyve suyu, ketçap, mayonez, çikolata, bal, alkollü ve alkolsüz içecekler, ilaç ve kimya sektörlerinde transfer edilecek özellikle yoğun viskositeli sıvıların transferi sırasında gerçekleşen sorunları ortadan kaldırmak ve güvenli sıvı transferi yapabilmek için MIT Dâhili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını dünya pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor.

Ekin Endüstriyel “MIT” dâhili emniyet valfli lobe pompalar ile güvenli
13 Temmuz 2016 - 13:03 'de eklendi ve 1780 kez görüntülendi.

Ekin Endüstriyel “Proses Pompaları Müdürü Melih Cihan Akıncı” sistemdeki diğer ekipmanlardan kaynaklanan boru hattı içindeki basıncın, emniyet valfinde set edilen basınçtan fazla olması durumunda, emniyet valfi pnömatik tetikleme ile devreye girerek ön kapağı dışarı doğru çeker ve akışı rahatlatılır, bu sayede lobe pompanın ve sistemin zarar görme ihtimalinin etkili şekilde düşürüldüğünü aktardı.

Akıncı sözlerine şu şekilde devam etti. CIP ve SIP sırasında verilen yüksek basınçlı akış, bu opsiyon sayesinde pompanın ve sistemin zarar görmesini engelleyerek sağlıklı bir yıkamaya da olanak sağlandığını gözlemlediğini dile getirdi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER