MarkaWorld.com

Dünya Kadınlar Günü’nde Kale Kilit’ten kadın emeğine lavantalı destek…

Türkiye’de güvenliğin lideri Kale Kilit, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için çalışanlarına anlamlı bir hediye seçti. Türkiye’de yarım asrı aşkın süredir kadın çalışanlarının katkısıyla kilit üreten Kale Kilit, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, KEDV’den kadın çalışanlarına lavanta seti alarak kadın emeğine destek verdi. Türkiye’de ilk kez kadınlara yönelik kooperatifleşme hareketini başlatan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) desteğiyle binlerce kadın kooperatiflerde bir araya geliyor ve çok çeşitli alanlarda üretim faaliyetleri yürütüyor.

Dünya Kadınlar Günü’nde Kale Kilit’ten kadın emeğine lavantalı destek…
07 Mart 2017 - 14:54 'de eklendi ve 1260 kez görüntülendi.

Türkiye’de güvenliğin lider markası Kale Kilit, kadın emeğine destek veren şirketlerin başında geliyor. Yarım asrı aşkın süredir kilit sanayici olan Kale Kilit, üretimin kritik noktaları, özellikle ince işçilik isteyen alanlar kadın işçiler tarafından gerçekleştiriliyor. Kale, kadın emeğine verdiği değerle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, çalışanları için anlamlı bir hediye seçti. Türkiye’de 1986 yılında dar gelirli kadınları desteklemek amacıyla kurulan ve binlerce kadına ulaşmayı başarmış olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nda (KEDV), kadınlar tarafından üretilen lavanta setlerinden alarak çalışanlarına armağan etti.

TEKNOLOJİYE RAĞMEN ‘EL EMEĞİ GÖZ NURU’  

Türkiye’de yarım asrı aşkın süredir üretim yaptıklarına dikkat çeken Kale Kilit İK Direktörü Emin Çay kadın emeğinin değerini en iyi bilen şirketlerden biri olduklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Bugün Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisinde, modern üretim parkurlarında, en son teknolojiyle üretim yapıyoruz. Teknolojinin bu kadar gelişmesine rağmen halen ince işçilik isteyen üretim aşamalarımız var. Bir zamanlar küçük atölyelerimizde olduğu gibi bugün en son teknolojinin olduğu fabrikamızda da bu ince işçiliği, el emeği göz nuru isteyen üretimlerimizi değerli kadın çalışanlarımız gerçekleştiriyor. Firma olarak kadınlarımız, kadın emeği, kadının eğitimi, kadınların çok daha iyi koşullarda yaşama imkânına kavuşması konularında büyük bir hassasiyet taşıyoruz. Bu nedenle; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı (KEDV) atölyelerinde çalışan kadınların el emekleriyle ürettikleri ve işledikleri lavanta setinden alarak çalışanlarımıza hediye ettik. Türkiye’de ilk kez kadınlara yönelik kooperatifleşme hareketini başlatan ve bugüne kadar binlerce dar gelirli kadının hayatına dokunmayı başaran vakfa biz de destek vermek istedik. Kale Kilit olarak, kadınlara yönelik atılacak her güzel adımın yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun diyoruz.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER