MarkaWorld.com

Doğadan ilham alan fonksiyonel bir tasarım: Lotus

Eve ait özgün sesleri 2016 ev serisinde tasarımlarına yansıtan koleksiyon, Faruk Malhan imzalı Lotus masa ile farklı metrekarelerdeki yaşam alanlarına kullanım alternatifleri sunuyor.

Doğadan ilham alan fonksiyonel bir tasarım: Lotus
08 Mart 2016 - 13:33 'de eklendi ve 2636 kez görüntülendi.

Yaşam alanlarına yönelik yenilikçi öneriler sunan koleksiyon, yeni serisiyle evlerin seslerine kulak veriyor ve “İçinde sana ait bir ses var.” sloganıyla yaşam alanlarının yaratılmasında özgün çağrışımların oynadığı rolün altını çiziyor. Faruk Malhan tarafından 2016 Koleksiyon Ev Serisi için tasarımı yenilenerek hayat bulmuş ve değişebilen kullanımlara imkan sağlayan Lotus masa da kullanıcılarına evlerinde kendilerini ifade etme fırsatı sunuyor.

lotus_2

Adını ve ilhamını mitolojide bereket anlamına gelen ve çok özel bir forma sahip olan lotus çiçeğinden alan tasarım, iki farklı şekle girerek kullanım alternatifleri sunuyor. Lotus masanın yüzeyindeki kare formu oluşturan üçgen kulakçıklar açılarak büyük bir kare oluşturuyor. Lotus bu formu aldığında ortasında ‘Corian’ malzemeden oluşturulmuş özel alan tasarıma sürpriz bir biçimde dahil oluyor. Dönebilen bir yapıya sahip olan bu alan ahşap ile mükemmel uyum sağlarken masanın etrafında oturanlara servis yapılmasını kolaylaştırıyor.

Ahşap ayakların taşıdığı kare formlu tablası katlandığında Lotus masa 79 cm yükseklikten 74 cm’ye geliyor. Genişliği ise üçgen parçalar açılıp büyütüldüğünden 110 cm’den 155 cm’lik bir kare halini alabiliyor. Masanın ayrıca 129 cm’den 182 cm’lik büyük modeli bulunuyor. Bu sayede Lotus kalabalık davetlere kolayca uyum sağlayabiliyor.

lotus_3

Yaşam alanına birden çok açıdan dahil olan Lotus masanın tablasına ‘smoked’ meşe, ceviz ve ‘bog’ kaplama uygulanabiliyor. Uzun ömürlü bir kullanım vadeden Lotus masa, farklı sandalyelerle bir araya gelerek zamansız bir profil çiziyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER