MarkaWorld.com

Dijital dünyada ‘tasarımın gücü’ kazananı belirliyor

Yemek siparişinden, bankacılık işlemlerine, uçak bileti alımından, online alışverişlere kadar günün her anında hayatımızın içinde olan internet ortamında; markalar da hem kendileriyle hem de rakipleriyle büyük bir yarışa giriyor. Onlarca marka arasından sıyrılıp dijital ortamda fark edilir olmak ise yaratıcı tasarımlara imza atmakla sağlanabiliyor.

Dijital dünyada ‘tasarımın gücü’ kazananı belirliyor
22 Mart 2017 - 13:37 'de eklendi ve 1260 kez görüntülendi.

Tasarım, bir ürünün her şeyi olmayabilir ancak bahsettiğimiz şey dijital dünya olduğunda; markanın kullanıcıya tasarımla sunduğu izlenim, bazen fiziksel etkileşimlerden bile daha baskın olabiliyor. Kötü tasarlanmış bir çalışma ise şirketin dijital ortamdaki başarı grafiğini olumsuz yönde etkileyebiliyor.

crm_4

Farklı tasarımlar markayı bir adım öne taşıyor

Markaların dijital dünyada izledikleri yol her zaman hedef odaklı olmayabiliyor. İstediği her zaman hedef odaklı olmadığı için bu noktada strateji belirleyicilere çok iş düşüyor. Farklılık, yenilik, yaratıcı düşünme ise tasarımda en önemli unsurlar olarak göze çarpıyor. CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Dijital pazarlama, bugün dünyanın vazgeçilmez kanallarından biri. Bu nedenle markalar, her gün değişik fikirlerle ve isteklerle karşımıza çıkıyor. Fakat müşterinin istediği, her zaman hedef odaklı olmayabiliyor. O noktada CRM Medya olarak, müşterilerimize izlenmesi gereken doğru stratejiler hazırlıyor ve bu stratejileri hayata geçirirken de dijital dünyaya uygun ve farklı tasarım çalışmaları belirleyerek yolumuzu çiziyoruz” diyor.

crm_3

Becer: Markanın çekiciliğini artırmadaki en önemli yol dijitalden geçiyor

Dijital alanda devrim yaratan markaların müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine en doğru tasarım stratejisiyle karşılık verenler olduğunu belirten Becer, “Günümüz şirketlerinin müşteri deneyimlerine çok önem verdiğini gözlemliyoruz. Takipçileri için markanın çekiciliğini artırmadaki en önemli yol ise dijitalden geçiyor. Bu noktada, gelişmeyi destekleyecek temel bileşen, tasarımla birleştiğinde büyük markaların doğuşunu hızlandırıyor. Bir şirket ya da marka, kamuoyuyla paylaşacağı yeni ürünü geliştirmeye başladığı zaman, yeni müşteri deneyimini öngörmek zorunda. Ve takipçisiyle kurabileceği ilişkiyi yeniden tasarlamak… Çünkü bu ilişki, dijital teknolojilerle güçlendirilip destekleniyor ve ardından kişilerin ve süreçlerin yeniden keşfedilmesi yoluyla dile getiriliyor” diye ifade ediyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER