MarkaWorld.com

DemirDöküm, Karabük Üniversitesi’ndeki genç mühendislerle buluştu

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, genç mühendislerle buluşmaya devam ediyor. Enerji verimliliği odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken DemirDöküm, yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarını, sektördeki gelişmeleri Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’ndeki öğrencilerle paylaştı

DemirDöküm, Karabük Üniversitesi’ndeki genç mühendislerle buluştu
06 Nisan 2017 - 14:24 'de eklendi ve 1012 kez görüntülendi.

Dünyanın sürdürülebilir geleceği için tüm iş yapış şekillerinde ve ürünlerinde enerji verimliliğine büyük önem veren DemirDöküm, sektörü tanıtmak, gelişmeleri paylaşmak için genç mühendislerle buluşmaya devam ediyor. Son 5 yılda Ar-Ge merkezine toplamda gerçekleştirdiği 67 milyon TL’lik yatırım ile ısıtma, soğutma ve yenilebilir enerji alanında pazara yenilikçi ürünler sunan DemirDöküm, Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile buluştu.

DemirDöküm Solar Proje Yöneticisi Engin Duras’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde DemirDöküm’ün yenilenebilir enerji alanında uyguladığı solar sistemler tanıtılırken, saha uygulamaları öğrencilerle paylaşıldı. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ayrıca dünyada güneş enerjisi pazarı, Türkiye güneş enerjisi sistemleri, hibrit güneş enerjisi destekli ısıtma ve sıcak su hazırlama sistemleri, güneş enerjisi sistemleri uygulamaları, ERP yönetmeliği, enerji verimliliği uygulamaları, ısıtma soğutma sektöründe güneş enerjisi sistemlerinin geleceği ile kanun ve yönetmelikler hakkında bilgi paylaşıldı.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER