DAIKIN’İN YENİ NESİL SOĞUTUCU GAZ R32 İLE ÇALIŞAN KLİMASI URURU SARARA II, KIŞ AYLARININ DA GÖZDESİ

DAIKIN’İN YENİ NESİL SOĞUTUCU GAZ R32 İLE ÇALIŞAN KLİMASI URURU SARARA II, KIŞ AYLARININ DA GÖZDESİ
20 Ocak 2016 - 13:22 'de eklendi ve 1805 kez görüntülendi.

Dünyanın nem oranını ayarlayabilen ilk kliması Ururu Sarara, yeni nesil çevreci gaz R32 ile çalışan Ururu Sarara II modeli ile kesintisiz konfor sunuyor. Ururu Sarara II, fısıltıdan sessiz çalışma özelliğinin yanı sıra sıfır ODP’ye (Ozon Tüketme Potansiyeli) sahip R32 soğutucu akışkanı ile çevreci değerleri de bir üst noktaya taşıyor.

daikin_2

Geliştirdiği düşük emisyonlu ve yüksek enerji tasarruflu ürünleriyle sektörüne öncülük eden Daikin, nem alıp verme özelliği bulunan Ururu Sarara ile klima alanında yeni bir dönem başlattı. Daikin şimdi Ururu Sarara II ile bu devrimi devam ettiriyor. Önceki gibi soğutma alanında olduğu kadar ısıtma alanında da iddialı olan Ururu Sarara II dört mevsim iklimlendirme özellikleriyle göze çarpıyor.

Ururu Sarara II mevcut üstün özelliklerinin yanı sıra en üst düzeye çıkan verimlilik değerleri ile de benzerlerinden ayrışıyor. Sahip olduğu SEER: A+++” ve “SCOP: A+++” dereceleriyle piyasadaki en yüksek enerji verimliliğine ulaşan Ururu Sarara II, R32 soğutucu akışkanı sayesinde kullanıcılarına en düşük çevresel etkiyi sunuyor. Yalnızca 19 desibel (dB) ile sınıfının en düşük ses düzeyine sahip olan Ururu Sarara’nın yanında fısıltıyla dahi konuşmak mümkün oluyor. Tasarımı ile de fark yaratan Ururu Sarara, aynı zamanda tasarım, kullanılan malzeme ve işçiliği sayesinde 2013 yılı “Red Dot Tasarım Ödülü”nün sahibi.

Nem verme, nem alma, soğutma, ısıtma, hava temizleme, yüzde 100 taze hava besleme özellikleriyle en komple iç ünite çözümü sunan Ururu Sarara II, Daikin’e özel “flash streamer” teknolojisi ile otomatik filtre temizleme özelliğine sahip. Aynı zamanda “Coanda Etkisi” sayesinde gelişmiş hava üfleme özelliği bulunan Ururu Sarara II, alt ve üstten olmak üzere çift hava giriş sistemiyle, piyasada çift hava girişli tek ürün olarak öne çıkıyor. Bu sayede verimlilik artarken, ses seviyesi düşerek (çünkü daha geniş alandan hava emiliyor), homojen hava dağılımı sağlanıyor.

Sessizliği ve çevre dostu özellikleriyle salon ve yatak odalarında kullanım için ideal olan Ururu Sarara II, astım hastaları başta olmak üzere, dış ortam havası kuru olan yerlerde yaşayanlar ve fizyolojik yapısı kuru havaya uygun olmayanlar için ekstra konfor sunuyor.

daikin_4

Çevreye olan bağlılığının bir parçası olarak daha düşük çevresel etkiye sahip sistemler geliştirmeyi amaçlayan Daikin, bu yıl satışa sunduğu yenilenmiş Ururu Sarara modeli ile hem sektör hem de klima kullanıcıları açısından yeni bir dönemi de başlatmış oldu.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, sezonsal verimlilik kriterlerine geçiş sürecinde olduğu gibi bu konuda da sektöre öncülük yaptıklarına dikkat çekerek, şu bilgileri verdi: “Daikin hem Avrupa’da hem de Türkiye’de sezonsal verimliliğin öncülüğünü yaparak AB’nin 20/20/20 hedeflerine büyük katkı sağladı. Şimdi de Daikin, cihazlarında düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R32 soğutucu akışkanını kullanarak AB’nin Yeni 40/27/27 hedeflerine ulaşılmasına büyük yararı olacaktır. Ururu Sarara ürünlerinde de kullanılmış olan R32 doğa soğutucu akışkanı, kullanıcı açısından önemli çok önemli faydalar sağlayacak. Daha çevre dostu bir soğutucu akışkan olan R32, diğer (şu an split klimalarda kullanılan R410A) soğutucu akışkanlara göre daha fazla enerji verimliliği sağlıyor. Bu da tüketicinin daha az elektrik faturası ödemesini sağlayacak.”

URURU SARARA’NIN ÖZELLİKLERİ

 • Çevre dostu ve daha verimli soğutucu akışkan gazı R32 ile çalışan dünyanın ilk kliması
 • Piyasadaki en yüksek enerji verimliliği. SEER: A+++, SCOP: A+++ (Bütün kapasiteler için)
 • En komple iç ünite çözümü. Nem verme, nem alma, soğutma, ısıtma, hava temizleme, havalandırma
 • Daikin’e özel Flash Streamer teknolojisi
 • Otomatik filtre temizleme. (Kendi kendini temizleyen filtre)
 • 3 bölgeli akıllı göz.
 • Çift hava girişi. (Alttan ve üstten)
 • En düşük ses seviyesi. Fısıltıdan düşük ses seviyesi, 19 dB(A)’e kadar inebilir.
 • Uzun mesafeli hava üfleme (Coanda Etkisi)
 • 2013 Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi.

daikin_3

URURU SARARA’DA KULLANILAN R32 SOĞUTUCU AKIŞKANI’NIN ÖZELLİKLERİ

 • Ozon tabakasına zarar vermez. ODP (Ozon Tüketme Potansiyeli) değeri 0.
 • GWP değeri (Küresel Isınma Potansiyeli ) halen klimalarda kullanılan R410A’nın GWP değerinin yalnızca 3’te biri (GWP=675).
 • R410A’ya göre daha az soğutucu akışkan kullanımı mümkün.
 • R410A ile kıyaslandığında daha yüksek enerji verimliliği.
 • Daha kompakt tasarım mümkün.
 • Tek bileşenli bir akışkan olduğu için geri dönüşümü ve yeniden kullanımı kolay.
 • Gelişmekte olan ülkeler için daha ekonomik.
İLGİLİ HABERLER