MarkaWorld.com

Daikin sektöründe bir ilki daha başardı

Daikin, iklimlendirme cihazlarına yönelik sorumlu temin edilme derecesi alarak sektöründe bir ilki daha başardı. Daikin, Belçika fabrikasında üretilen Altherma, Sky Air ve VRV cihazları da dahil olmak üzere, ürünleri için BES 6001 sertifikası almayı başaran ilk HVAC üreticisi oldu.

Daikin sektöründe bir ilki daha başardı
31 Mayıs 2016 - 15:41 'de eklendi ve 1391 kez görüntülendi.

İklimlendirme sektörünün yenilikçi ve öncü şirketi Daikin, iklimlendirme sistemlerinde küresel ısınmanın etkilerini en aza indirmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için yürüttüğü çalışmalar ile sektörüne yön veriyor. Enerji tasarruflu teknolojiler geliştiren ve dünya çapında sürdürülebilir gelişmeye katkıda bulunan Daikin, bu misyonunu iklimlendirme sektöründe bir ilke imza atarak bir kez daha tescilledi. Daikin, iklimlendirme cihazlarına yönelik sorumlu temin edilme derecesini (BES 6001) almaya hak kazandı. BES 6001 sertifikası, İngiltere Yapı Araştırma Kurumu (BRE) tarafından sosyal ve çevresel açıdan sorumlu tedarikçileri kullanan şirketlere veriliyor.

Daikin, Belçika fabrikasında üretilen Altherma, Sky Air ve VRV cihazları da dahil olmak üzere tüm ürünleri için BES 6001 sertifikası almayı başaran ilk HVAC üreticisi olarak sektördeki gücünü bir kez daha kanıtladı. Daikin’in, küresel çapta insan hayatına konfor sağlamak için en son teknolojiyi kullanan bu ürünleri, BES 6001 sertifikası ile birlikte Daikin’in sürdürülebilir anlayışını tescil etmiş oldu.

Daikin UK Ltd. Mevzuat Uzmanı olan Graham Weight, Daikin’in elde ettiği başarıyı şu sözlerle açıkladı: “Bu sertifikayı almış olmamız, Daikin ürünleri için oldukça önemli bir kazanımdır. Geçen son on yıl içerisinde toplumsal ve çevresel performansımızı artırmaya ve bu konuda geliştirdiğimiz iyileştirmeleri son kullanıcıya aktarmaya yatırım yaptık. BES 6001 standardı bir dizi tedarik zinciri yönetim uygulaması ile kendi çevre ve sosyal performansımızı tek bir tutarlı çerçeve içerisinde düzenlememize izin verdi ve sonucunda müşterilerimizi BREEAM içinde desteklememize olanak verdi. “Çok İyi” derecesi sorumlu kaynak kullanımında endüstride rakipsiz bir pozisyona ulaştığımızı göstermenin yanı sıra gelişmeyi sürdürebileceğimiz alanlara da ışık tutuyor.”

Daikin’in bu başarısına ilişkin bir açıklama yapan İngiltere Yapı Araştırma Kurumu (BRE) Sorumlu Tedarik Başkanı Dr. Shamir Ghumra ise şunları söyledi: “Daikin’in bu başarısı inşaat ürünleri sektörü için bir önemli bir dönüm noktası. BES 6001 standardının ilk uygulayıcıları daha kısa ve daha az karmaşık tedarik zincirlerine sahipti. Daikin Belçika’da üretilen iklimlendirme ürünlerinin pek çok aksamını değerlendirerek sorumlu kaynak kullanımına gerçekten bağlılık gösterdi ve sertifikanın karmaşık yapıları bulunan ürünler için de alınabileceğini kanıtladı.”

daikin_2

NEDEN BES SERTİFİKASI?

BES 6001 standardı, sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterlerine karşı ürün yönetimini kanıtlayarak tedarik zinciri boyunca sorumlu edinimi göstermek için İngiltere Yapı Araştırma Kurumu (BRE) tarafından geliştirildi. Dünyanın önde gelen bina derecelendirme sistemi BREEAM tarafından tanınan standart, “Çok İyi” olarak derecelendirildiğinden, şartname hazırlayanlar ve müteahhitler sertifikalı bir ürün seçerek, ürünün sorumlu elde edildiğinden ve üretildiğinden emin olarak, ek BREEAM kredisi elde edebiliyor. Çimento ve çelik gibi temel ürünlerinden beton boru ve bloklara, pencerelere, zeminlere, çatı kiremitlerine, plastik ve ahşap aksama kadar inşaat malzemesi üreten bütün kuruluşlar için geçerli olan BES 6001 standardı, ürünler için örgütsel yönetişim, tedarik zinciri yönetimi, çevresel ve toplumsal etkiler için bir çerçeve belirliyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER