MarkaWorld.com

Cuma akşamlarının klasiği İDSO DenizBank Konserleri bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde…

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 14 Nisan Cuma akşamı keman sanatçısı Hasan Niyazi Tura ve trompet sanatçısı Şenova Ülker’e eşlik edecek…

Cuma akşamlarının klasiği İDSO DenizBank Konserleri bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde…
11 Nisan 2017 - 10:40 'de eklendi ve 1995 kez görüntülendi.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde konser verecek. Ünlü Şef Rengim Gökmen yönetiminde, keman sanatçısı Hasan Niyazi Tura ve trompet sanatçısı Şenova Ülker’e eşlik edecek olan İDSO, 14 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de yine muhteşem bir konsere imza atacak.

idso_1

Konserde; hem çok sesli hem de tek sesli müzik alanında yapıtlar veren Türk bestecisi, müzikolog ve müzik teorisyeni Yalçın Tura’nın ünlü eserleri “Keman ve 10 Tatlı Saz için Oyun Havaları” ve “Trompet Konçertosunun dünya prömiyeri” seslendirilecek. Konserde ayrıca Dimitri Şostakoviç’in “Senfoni No. 6, Si Minör, OP. 54 “ eseri icra edilecek.

idso_2

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 14 Nisan Cuma akşamı                      gerçekleştireceğimiz konserde ünlü keman ve trompet sanatçılarımız muhteşem performanslarını sergileyecekler. Bu güzel konserin keyfini birlikte yaşamak üzere tüm müzikseverleri bekliyoruz”                  diyor.                                  

idso_3

PROGRAM / 14 NİSAN CUMA SAAT 20.00

Yalçın Tura                       “Keman ve 10 Tatlı Saz için Oyun Havaları

* Yalçın Tura                       “Trompet Konçertosu ( Dünya Prömiyeri )”

* Dimitri Şostakoviç           “Senfoni No. 6, Si Minör, OP. 54 “

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER