MarkaWorld.com

Çocuklu ailelere tatil önerileri

Bahar aylarının yüzünü göstermesiyle birlikte çocuklu ailelerde şimdiden tatil planı hazırlığı başladı bile. Peki çocuklu aileler için en güvenli tatil nasıl olmalı?

Çocuklu ailelere tatil önerileri
02 Mart 2016 - 10:22 'de eklendi ve 2494 kez görüntülendi.

Yanınızda çocuğunuz varken onun ihtiyaçlarını gidermek ve son derece güvenli alanlarda serbestçe koşup oynamasına ihtiyacınız olacak. Bu nedenle çocuğunuzla birlikte tatile gidecekseniz oksijeni bol, doğayla iç içe rahat ve güvenli ortamı olan tesisler tercih edilmelidir. Bunun için de en uygun yerler genellikle tatil yaşam köyleri ve kasabalarıdır.. Özellikle çocuklara uygun aktiviteleri ve çocuk kulüpleri olan tatil kasabaları arasından seçim yapılmalıdır. Çocuğunuzun yaşıtları ile koşup oynayabileceği bir yer tercih edilmelidir.

tatil_2

Şimdi tüm çocuklu ailelerin bütün bu ihtiyaçlarını ivediklikle düşünmüş bir tatil yaşam kasabası hayal edin. 24 yıl matematik öğretmenliği yapan İksir Sema Aydın da tüm bunları hayal etti ve gerçekleştirdi. Kurduğu İksir Resort Town ile yöresinde fark yaratan kadınların 1.si olmayı ve KAGİDER tarafından 1. seçilmeyi hak etti.

Elleriyle bir kasaba kuran başarılı girişimci kadın İksir Sema Aydın, 60bin metrekare alana kurulu İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabasını doğup büyüdüğü topraklar olan oksijen deposu Daday’da 6 yıl önce hizmete açtı. 90 yıllık İksir Hanım Konağı’nı aslına uygun olarak restore ettirip turizme açan başarılı öğretmen tüm bunlarla yetinmeyip Türkiye’nin en konsept binicilik tesisini de tatil yaşam kasabasına ekleyerek çocuklu aileler için unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefledi.

tatil_3

Su SPA Sağlıklı Yaşam Merkezinde bulunan kapalı yüzme havuzundan Türk Hamamına kadar, tamamı ahşap dekore edilmiş fitness salonundan masaj merkezine kadar tüm sağlıklı aktiviteler de düşünülmüş ayrıca.

 

Son derece güvenli bir şekilde çocuğunuzla unutulmaz bir tatilin içinde mutlaka doğaya ve doğal olana da yer vermeniz için, Daday’ın ve oksijen deposu olarak bilinen Ballıdağ eteklerinin muhteşem doğası ve toprağı çocukların emrinde. Çocuğunuzla birlikte ekili dikili alanlarda hobi bahçeleri edinebilir, ekim dikim yapabilir ve İksir Resort Town’un geleneksel hasat şenliğine katılabilirsiniz.

tatil_4

Çocuğunuzla birlikte büyük ve küçük at binmek, meyve toplamak, sebze ekip biçmek, ahşap atölyelerde çocuğunuzla el becerileri geliştirmek, topraktan sofraya el değmemiş ürünlerden hazırlanan özel lezzetleri tatmak, sanat, spor ve hobi çalışmalarında bulunmak, bisiklet turları, ATV motorlar ile doğa safarilerine çıkmak ve çocuğunuzla tertemiz havada oksijen solumak istiyorsanız tatil planlarınızı gözden geçirin.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER