MarkaWorld.com

“Çocuğunuzu Doğasına” e-Dönüşümü Logo’ya bırakın…

Bilgi teknolojileri altyapısını Logo Yazılım ürünleriyle kuran ve 8 yıldır Logo ERP çözümlerini kullanan Doğa Okulları, iş yükünü hafifletmek amacıyla, “Logo e-Arşiv” uygulamasını tercih etti. “Çocuğunuzu Doğasına Bırakın” mottosuyla Türkiye’de eğitim sektöründe iz bırakan Doğa Okulları, eğitimde ve iş süreçlerinde kurduğu teknoloji yapısıyla, hızlı büyümesini sürdürdü. Fatura gönderiminde, analiz ve raporlama sürecinde zaman kaybeden Doğa Okulları, e-arşiv çözümüyle bu süreçleri de elektronik ortama taşıdı. Logo’nun e-fatura ve e-defter uygulamalarının ardından, e-arşiv çözümünü hayata geçiren kurum, 42 ildeki 106 kampüse 70 binden fazla faturayı sorunsuz olarak dağıtmaya başladı.

“Çocuğunuzu Doğasına” e-Dönüşümü Logo’ya bırakın…
25 Mayıs 2016 - 13:51 'de eklendi ve 1577 kez görüntülendi.

Logo çözümlerinin Doğa Okulları’nın kurumsallaşma sürecine önemli katkılarda bulunduğunu belirten Bilgi Teknolojileri CIO Ömer Ömeroğlu, “Eğitimde olduğu gibi iş süreçlerimizde de ‘Doğa = Teknoloji’ sloganını benimseyerek, e-dönüşüm sürecimizi Logo ürünleriyle tamamladık. Böylece, fatura süreçlerinde ve insan kaynağı kullanımında yüksek operasyonel verimlilik sağladık.” dedi.

Logo Yazılım ile e-dönüşüm sürecinin kazanımlarından bahseden Ömeroğlu, “E-arşiv çözümü hayata geçirilmeden önce, Türkiye çapında 42 ildeki 106 kampüsümüze 70 bin fatura dağıtıyor ve bu işlemde oldukça zorlanıyorduk. Süreç, uzun zaman almasının yanı sıra  hata veya evrak kaybı riskini de beraberinde getiriyordu. Doğa okulları olarak, eğitimin yanı sıra mağazacılık hizmetleri de sunan kurumumuz, toplam 49 mağazasında yılda 750 bin parça kıyafet ve 10 milyonun üzerinde kitap satışı yapıyor. Aynı zamanda servis, yemek, güvenlik ve temizlik hizmetlerini de sunuyor. Tüm bu hizmetlere ilişkin faturaların hazırlanmasından gönderimine kadar her aşamada ortaya çıkan iş yükünü hafifletmek üzere yaptığımız projeden verimli sonuçlar aldık. Doğa Okulları’na en uygun Logo e-Arşiv çözümü ve entegrasyon ürünü olan Logo Connect’i kullanarak, tüm verileri 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde, hızlı ve kusursuz şekilde e-arşive aktardık.” diye konuştu.

Ömeroğlu, “Logo’nun e-arşiv çözümüyle muhasebe, finans ve satın alma departmanları açısından bilgiye erişimimiz kolaylaşırken, veli ve öğrenci memnuniyetini de en üst seviyeye çıkardık. Yapılan en somut faydaların, faturalama, dağıtım, arşivleme ve işgücünden tasarruf olduğunu görüyoruz. Bu konuda Logo Yazılım’la gerçekleştirdiğimiz öncü uygulamalarla gurur duyuyoruz.” diye ekledi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER