MarkaWorld.com

Çocuğunuzla yaz okuluna gitmeye ne dersiniz?

Çocuk kaybolmalarını önlemek amacıyla geliştirilen, Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, kuzunuzun sizden ayrı kaldığı her anı güvenli hale getiriyor. Yaz tatiline giren çocuklar, aktivite okullarındayken, aileler, akıllı telefonlarındaki Kuzzum uygulaması sayesinde konum bilgisi alabiliyor, kuzularının nerede olduklarını görebiliyor ve diledikleri zaman onları arayabiliyor.

Çocuğunuzla yaz okuluna gitmeye ne dersiniz?
22 Haziran 2016 - 12:56 'de eklendi ve 1673 kez görüntülendi.

Çocukları için cep telefonu kullanımını erken bulan aileler onlardan haber almak için Kuzzum’u tercih ediyor. 3-11 yaş aralığındaki miniklerin kullanımı için özel tasarlanan Türkiye’nin ilk çocuk takip sistemi Kuzzum, telefona indirilen bir aplikasyon ve kol saati şeklindeki cihazdan oluşuyor. Yaz tatiliyle birlikte çeşitli aktivite okullarına giden miniklerin aileleri, çocuklarının evden ayrı kaldığı sürede attığı her adımı raporlayan Kuzzum sayesinde rahat bir nefes alıyor.

Saat görünümlü çocuk takip sistemi

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, çocuklar için özel olarak tasarlanan Kuzzum Çocuk Takip Saati ve Kuzzum uygulaması olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Kol saati, hafif ve çocukları rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmasının yanında görünüş itibariyle de çocukları cezbediyor. 2 günün üzerinde pil ömrüne sahip olan Kuzzum saatleri, 1 saat gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor. Uygulama ise akıllı cihazlara yüklendiği andan itibaren basit ve kolay bir kullanım imkanı sağlıyor.

kuzzum_2

SOS düğmesi sayesinde 3 saniyede ACİL DURUM modu devrede

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, GPS ve GSM teknolojilerini kullanarak bilgisayar, android telefon, tablet, iphone ya da ipad aracılığıyla çocuğunuzun nerede olduğunu harita üzerinde izlemenizi sağlarken geçmişte nerelerde gezdiğinin bilgisini de veriyor. Ayrıca saatin üzerinde bulunan iki düğme sayesinde çocuk, anne ya da babasını istediği zaman kolayca arayabiliyor. Acil durumlarda sistemde bulunan SOS düğmesi sayesinde 3 saniye içerisinde “Acil Durum Modu” devreye girerek kayıtlı olan numaraları arıyor.

Yaz tatili için güvenli bölgeyle annelerin içi rahat

Sistemin dikkat çekici bir diğer özelliği ise anne babaların akıllı cihazlardaki uygulama üzerinden belirleyebilecekleri “Güvenli Bölge” uygulaması. Bu uygulama sayesinde çocuğunuzun bulunduğu konumları göz önüne alarak belli bir güvenli bölge çemberi oluşturabilir, çocuğunuz bu alan dışına çıktığı an uygulama tarafından uyarılabilirsiniz.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER