MarkaWorld.com

CNR İMOB’A ORTA DOĞU VE ÇİN’DEN YOĞUN İLGİ

CNR İMOB’A ORTA DOĞU VE ÇİN’DEN YOĞUN İLGİ
28 Ocak 2016 - 16:39 'de eklendi ve 2261 kez görüntülendi.

CNR EXPO Yeşilköy’de 31 Ocak tarihine kadar devam edecek dünyanın en büyük 2’inci mobilya fuarı olan ‘CNR İMOB- Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

imob_4

Dünya mobilya sektörü ticaret hacminin en büyük oyuncusu olarak bilinen Çin’den katılan ziyaretçiler, gerçekleştirdikleri satın alımlarla fuar katılımcılarının yüzünü güldürdü. CNR İMOB’da sergilenen ve büyük ilgi gören 300 bin dolarlık fiyatıyla tüm dikkatleri üzerine çeken tahtın yeni sahibi ise, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman olabilir.

imob_6

Mobilya sektörünün öncü 524 üretici ve ihracatçı firmasının katılımı ile düzenlenen ‘CNR İMOB -12.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’ katılımcı firmalardan ve ziyaretçilerden tam not aldı. Dünyanın 2’inci büyük, Türkiye’nin ise en büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB ilk 2 gününde Çin’den, Almanya’ya, İran’dan, İngiltere’ye, İsrail, İsviçre, İspanya, İtalya, Katar’a kadar dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin tercihi oldu.

Mobilya sektörünün lokomotifi ve küresel mobilya endüstrisinin en büyük pazar payına sahip ülkesi konumunda olan Çin’den gelen ziyaretçilerin, CNR İMOB’a ilgisi büyük oldu. Ambiance Mobilya Genel Müdürü Birgen Çeker, Çin menşeli ziyaretçilerin klasik mobilyalara özel bir ilgisinin olduğunu belirterek, “Bu denli bir ilgi, bizler için de şaşırtıcı oldu. Öncesinde Mobilyalarımıza Şanghay’da başlayan ilgileri burada deyimi yerindeyse patlama yaptı. CNR İMOB’un daha ilk gününden da mobilyalarımızı adeta kapışıldı.” dedi. Çeker, Çinlilerin mobilyaya olan bu ilgisinin nedenlerini ise şöyle anlattı: “Türk üretimi mobilyalar, Çinliler için Avrupa kalitesiyle eşdeğer. Çinliler, Çin malı mobilyaları almak istemiyorlar. Hem kalitede yüksek standarta sahip hem de daha uygun fiyatlara sahip olan Türkiye pazarı Çinli tüketiciye bu yüzden oldukça cazip geliyor. Buradan satın aldıkları bir yemek odasının fiyatı 28 bin TL iken, Çin’de daha düşük kalitede üretilen bir yemek odasının fiyatı ise 52 bin TL civarında.”

imob_2

CNR İMOB’da Mercedes sürprizi

Fuarın bir başka ilgi çekici standı da Rendi Mobilya oldu. Firma, CNR İMOB Fuarı boyunca 50 bin TL ve üzerinde alışveriş yapacak talihliye, çekilişle Mercedes hediye edecek. Amaçlarının satışları artırmak olduğunu söyleyen Satış Pazarlama Operasyon Müdürü Saliha Yaprak, “Geçtiğimiz yıl da Rize Kalyoncu Mobilya’ya BMW marka bir otomobil hediye ettik. Gerçekten işe yaradığını düşündüğümüz bir uygulama. Müşterilerimiz şanslarını katlamak için daha çok alışveriş yapıyor” dedi.

Şehzadelere, sultanlara mama sandalyesi

Adnan Bostan Mobilya ihtişamlı mobilyaları ile CNR İMOB’un etkileyici stantları arasında yer aldı. Firma, fuarda sergilediği ve Ekonomi Bakanı Sn. Mustafa Elitaş’ında ilgi gösterdiği 300 bin dolarlık “Kazak Kartalı Tahtı” ile ziyaretçilerin dikkatini üzerine çekti. Stantta bir başka ilgi çekici ürün de şehzade ve sultan mama sandalyesi oldu. 5 bin dolar değerindeki mama sandalyesi kız çocukları için mor, erkek çocuklar için de yeşil renkte tasarlanmış. Dünyada ilk kez üretilen klasik tasarıma sahip bu mama sandalyesine Dubai, Katar gibi ülkelerden talep var. Klasik mama sandalyesi Türkiye’de de lüks restoranlar ve doğum hediyesi alacaklar tarafından da yüksek talep görüyor. Mobilya üretiminde satış kaygıları olmadan tasarımda kaliteye ve katma değerli ürün üretmeye odaklandıklarını belirten Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Başkanı Adnan Bostan, 300 bin dolarlık koltuğu Kazaklı bir iş adamının siparişi üzerine ürettiklerini, ancak Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın da koltukla ilgilendiğini söyledi.

imob_3

CNR İMOB 31 Ocak’a kadar devam edecek

Mobilya fuarı organizasyonunda 12 yılı aşkın birikim ve tecrübeye sahip olan CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş., sektörün en büyük çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve üyesi 9 derneğin (ANSİMOD, İMOS, KAYMOS, MAKSDER, MOBDER, MOBSAD, MODSİAD, MUDER ve OMSİAD) işbirliğinde gerçekleştirilen CNR İMOB, 31 Ocak Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER