MarkaWorld.com

Chocolips’in yurtdışı başarısı dudak ısırtıyor

Türkiye’nin sevilen bisküvi markası Saray’ın çikolata kaplı krema dolgulu keki Chocolips’in, yurt içi ve yurt dışındaki başarısı gün geçtikçe büyüyor. Tüketici Kalite ve Üstün Lezzet Ödüllü Chocolips; özellikle Balkan ülkelerinde kek kategorisinde öne çıkarak, yurt dışında en çok satanlar listesindeki yerini alıyor.

Chocolips’in yurtdışı başarısı dudak ısırtıyor
27 Nisan 2016 - 13:49 'de eklendi ve 1914 kez görüntülendi.

Birbirinden farklı tatlarıyla hem çocukların hem de yetişkinlerin tercihi Saray Bisküvi, çikolata kaplı krema dolgulu nefis keki Chocolips ile yurt dışında da fark yaratıyor. Saray Bisküvi’nin yoğun pazarlama çalışmaları ile desteklediği ürünü Chocolips, yurt dışında da ülkemizdeki gibi sevilerek tercih ediliyor.

Saray Bisküvi, Chocolips ile başarı üzerine başarı elde ediyor. 2006 yılında Tüketici Kalite Ödülü’nün sahibi olan Saray Bisküvi, International Taste & Quality Institute – ITQI tarafından ‘’Choco Lips’’ ürünü ile Üstün Lezzet Ödülü’nü alarak bu ödüle layık görülen tek Türk ürünü oldu. Ayrıca, Balkan ülkelerinde gerçekleştirilen marka algı araştırmalarında Chocolips’in yüksek pozitif algı oluşturduğu kanıtlandı. Özellikle Bosna ve Irak’ta 23-35 yaş grubu tarafından segmentindeki diğer markalara göre daha düzenli ve yüksek oranlarda sevilerek tüketiliyor.

saray_2

Fuarlarda Chocolips rüzgârı

Dünya gıda devlerinin ağırlandığı birçok fuarda yer almanın yurt dışı pazarlarda etkin olmak için önemli olduğunu belirten Saray Bisküvi Yurt Dışı Satış Direktörü Kamil Özdağ, “Saray Bisküvi olarak güçlü, dinamik ve yenilikçi olmayı ön planda tutan, güven veren bir dünya şirketi olma vizyonu ile hareket ediyoruz. Bugün, Saray markalı ürünlerimiz ile 110’u aşkın ülkede her gün milyonlarca tüketicimize ulaşıyoruz. Geçen yıl, dünyanın ilk ve tek devlet destekli marka geliştirme programı Turquality’e kabul edilen sayılı firmalardan biri olduk. Programın markamıza özellikle yurt dışı pazarlarda kattığı güç aşikâr. Son dönemde katıldığımız Gulfood 2016 ve FHC China Fuarlarında geniş ürün yelpazemizin yanı sıra Chocolips ürünümüzü ön plana çıkardık. Bu yıl da birbirinden önemli ve büyük birçok fuara katılmaya devam edeceğiz. Saray Bisküvi olarak, markamızı dünya çapında tanıtmaya devam ediyor ve güçlü dağıtım sistemleri oluşturarak global bir marka olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER