MarkaWorld.com

Çetin Emeç’i Anma Konseri 10 Mart Cuma akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde…

İDSO Denizbank Konserleri’nde bu Cuma sanatseverler usta gazeteci Çetin Emeç’i anacak. Bu anlamlı konserde Wolfgang Amadeus Mozart ve Richard Strauss eserleri icra edilecek.

Çetin Emeç’i Anma Konseri 10 Mart Cuma akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde…
07 Mart 2017 - 11:40 'de eklendi ve 2067 kez görüntülendi.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 10 Mart 2017 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. İDSO Denizbank konserinde gazeteci Çetin Emeç aramızdan ayrılışının 27. yılında sevgi, saygı ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. CKM’de saat 20.00’de başlayacak “Çetin Emeç’i Anma Konserinde; Orkestra Şefi Jessica Cottis, Solistler: Dag Jensen (Fagot), Bruno Schneider (Korno), Sezai Kocabıyık (Obua) ve Kilian Herold (Klarinet) müzikseverlerle buluşacak.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık “10 Mart Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde usta gazeteci Çetin Emeç’i sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Tam 27 yıl önce bir suikast sonucu aramızdan ayrılan      Çetin Emeç’i anacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.

Sanatçılar hakkında…        

* Jessica Cottis: İngiliz basınında “mutlaka görülmesi gereken”, şeklinde ifade edilen Jessica Cottis, genç jenerasyonun gelecek vaat eden orkestra şeflerinden biri olarak hızla uluslararası ün kazanmaktadır. Jessica Cottis, Glasgow New Music Expedition müzik grubunun orkestra şefidir.

Jessica-Cottis

* Dag Jensen: Oda müziği Norveçli fagot sanatçısı Dag Jensen’in sanatsal aktivitelerinde önemli bir yere sahiptir. Yurt içinde ve dışında birçok önemli festivale düzenli olarak davet edilmektedir. 2009 yılından bu yana Oslo’daki Norveç Müzik Akademisi’nde fagot profesörü olarak görevine devam etmektedir.

Dag-Jensen 

* Bruno Schneider: İsviçreli ünlü korno sanatçısı ve şef Bruno Schneider; dünyanın en ünlü konser salonlarında solo korno sanatçısı olarak performanslarıyla göz doldurmuş olup ayrıca sıradışı bir solist olarak dünyaca ünlü birçok Oda Orkestrası’nın eşlik ettiği bir yıldızdır.

Bruno-Schneider

* Sezai Kocabıyık: The British Council tarafından düzenlenen “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasının birincisi olan ve önemli obua sanatçılarıyla çalışarak, kendini geliştirme şansı bulan Sezai Kocabıyık; halen başta İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Borusan Filarmoni  Orkestrası Obua grup şefliğinin yanı sıra birçok orkestra ve oda müziği topluluğunun da üyesidir. Andante dergisinin 2016 yılı “Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu” ödülünü kazanmıştır.

Sezai-Kocaiıyik

* Kilian Herold : Alman klarinet sanatçısı olan Kilian Herold, aynı zamanda bir solist ve oda müziği sanatçısıdır. 2016 yılında Kilian Herold, Freiburg Müzik Akademisi’nin en genç Alman klarinet profesörü olarak görevine başladı.

Kilian-Herold

PROGRAM

  • Wolfgang Amadeus Mozart: Sihirli Flüt Uvertürü
  • Wolfgang Amadeus Mozart : Concertante Quartet
  • Richard Strauss : Aus Italian

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER