MarkaWorld.com

Caz ve kahvaltı keyfinde bu hafta Ayşe Gencer ve İmer Demirer Quintet sahne alacak…

Siemens Ev Aletleri ile Yalıda Kahvaltı ve Caz pazar günlerine ayrı bir renk katıyor…

Caz ve kahvaltı keyfinde bu hafta Ayşe Gencer ve İmer Demirer Quintet sahne alacak…
18 Mayıs 2017 - 9:20 'de eklendi ve 2432 kez görüntülendi.

Boğazın mavi suları eşliğinde kahvaltıyı kaliteli caz müziği ile birleştiren cazlı kahvaltılarda 21 Mayıs Pazar günü Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet konseri var. Muhteşem mimarinin mükemmel ev sahipliği ile buluştuğu Sait Halim Paşa Yalısı’nda Ayşe Gencer & İmer Demirer ile kahvaltı keyfi 10.30’da açık büfe ile başlıyor. “Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” 11.15 sonrası caz konseri ile 13.30’a kadar devam ediyor.

Yalıda kahvaltı ve cazın bu haftaki sanatçısı vokalist Ayşe Gencer’e trompette İmer Demirer, klavyede Serkan Özyılmaz, bas gitarda Ozan Musluoğlu ve davulda Deniz Dündar eşlik ediyor.

sait_halim_pasa_2

Müzisyen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Ayşe Gencer, doğduğundan beri evde klasik ve cazdan başka müzik duymadığını ve sözlerini anlamasa da caz müziğindeki hüzünlü ve içine işleyen tınıları çok küçük yaşlarda duyarak mutlu hissettiğini söylüyor. İlk piyano derslerini babaannesinden alan sanatçı, TRT İstanbul Radyo’sunun açtığı hafif batı müziği vokal yarışmasını kazanarak sanat hayatına adım attı. Sanatçı birçok yerli ve uluslararası caz festivalinde, kültür ve sanat etkinliklerinde bulundu.

Trompetle iki yaşında tanışan İmer Demirer ise; on yıl süren klasik müzik eğitiminin ardından İstanbul Konservatuarı’ndan mezun oldu. Uluslararası festivallerde sıklıkla yer alan sanatçı; Aaron Goldberg, Essiet Essiet, Ari Honig ve Emin Fındıkoğlu gibi isimlerle çalıştı. Herbie Hancock, Wynton Marsalis, Kenny Baron Kenny Garret gibi isimlerle de  “jam-session”larda çaldı. Demirer, Türk Caz müziğinin şimdiden en saygın ve önemli trompet sanatçılarından biri olarak tanımlanıyor.

“Siemens Ev Aletleri ile Kahvaltı ve Caz” etkinliğinde, Sait Halim Paşa Yalısı’nın dinamik ekibinin ev sahipliğinde sunulan lezzetli kahvaltı menüsü Executive Şef Oktay Özgün tarafından özenle hazırlanıyor.

sait_halim_pasa_3

Düğün, toplantı ve davetlerin vazgeçilmez adreslerinden Sait Halim Paşa Yalısı’nda 21 Mayıs Pazar sabahı ailenizle, dostlarınızla “ Ayşe Gencer & İmer Demirer Quintet” ile kaliteli müzikle ve eşsiz lezzetle buluşun, güne keyifle başlayın. Tarihe tanıklık etmiş bu önemli yalıyı çocuklarınızla gezmeyi unutmayın.

Ajandanıza not edin lütfen!

Rezervasyon için Biletix ve Sait Halim Paşa Yalısı. Afiyet olsun, iyi eğlenceler…

Kahvaltı Saatleri: 10.30 – 13.30

Katılım ücreti KDV dahil 125TL

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER