MarkaWorld.com

Büyükyalı, şehrin merkezinde “iyi bir yaşam” vadediyor

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme sahil yolunda, dünya standartlarında bir “yeni şehircilik” projesini, Emlak Konut GYO güvencesinde, “Büyükyalı İstanbul” adıyla hayata geçiriyor.

Büyükyalı, şehrin merkezinde “iyi bir yaşam” vadediyor
22 Haziran 2016 - 13:03 'de eklendi ve 1556 kez görüntülendi.

İstanbul’un denizle doğrudan bağlantısı bulunan nadir semtlerinden Kazlıçeşme’de yer alan Büyükyalı, Boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti kuruyor. İstanbul’un yeni ulaşım akslarının kesiştiği, kentin her noktasına trafiğe takılmadan kolayca ulaşılabilecek merkezi bir lokasyonda yer alan Büyükyalı’da, tüm yaşam birimlerinin yürüme mesafesinde olduğu bir hayat sunuluyor.

İstanbul trafiğine çözüm sunuyor

Denizyolu, karayolu ve raylı sistemin tüm alternatiflerini sunan Büyükyalı, Tarihi Yarımada’nın hemen yanında, Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Büyükyalı’nın hemen yanı başında yer alan Marmaray Zeytinburnu durağı ve İstanbul’un Asya ile Avrupa Yakası’nı tüp geçitle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayacak Avrasya Tüneli, projenin önemli ulaşım avantajlarından birini oluşturuyor. Her ikisi de 2016 yılı sonunda tamamlanacak projelerin aynı tarihlerde açılması ve Büyükyalı’da yaşam başlamadan önce tüm ulaşım akslarının birbirine entegre olması planlanıyor.

“İstanbul’un yeni boğazı” olan sahil şeridine üst geçitle doğrudan erişim

Zeytinburnu sahil yolu, Avrasya Tüneli’yle uyumlu bir hale gelmesi için yeniden düzenleniyor. Düzenlemeler bölgedeki trafiği rahatlatırken, sahil yolunda, denizle iç içe bisiklet sürme, koşu ve yürüyüş yapma olanağını da sunuyor. Büyükyalı sakinleri ve bölge halkı, sahile doğrudan bağlanan üst geçiti kullanarak, birkaç adımla, bir deniz semtinde yaşamanın tüm avantajlarından faydalanma şansına sahip oluyor.

buyukyali_2

Deniz ulaşımı günlük yaşamın bir parçası olacak

Büyükyalı; denizle iç içe bir şehir olan İstanbul’da yoğun bir şekilde kullanılmayan deniz ulaşımını, günlük yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. Proje, deniz shuttle imkânıyla, yoğun trafiğe çözüm üreterek zaman kazandırıyor. Atatürk Havalimanı’na 10 km, Tarihi Yarımada ve Topkapı Sarayı’na 8 km, Taksim Meydanı ve Nişantaşı’na 12 km uzaklıkta bulunan Büyükyalı, merkezi lokasyonuyla, Bakırköy ve Yenikapı İDO iskeleleri gibi önemli noktalara da direkt bağlantı yolları sunuyor.

İstanbul’un en değerli bölgesinde yükseliyor

Büyükyalı, İstanbul’un en eski yerleşim alanlarına ev sahipliği yapan, tarih, kültür ve medeniyetin izlerini taşıyan Kazlıçeşme’ye yeni bir soluk getiriyor. Kentin en büyük konut, marina, otel, alışveriş merkezi, hastane, ulaşım ve altyapı projeleri, en nitelikli spor merkezleri, okul ve üniversiteler bu bölgede bulunuyor. Proje alanında yer alan tarihi yapıların restorasyonu bölgenin köklü geçmişini yarınlara taşıyarak, bu alanları yeniden topluma kazandırıyor. çağdaş ve geleneksel mimariyle çevrelenen Büyükyalı, bulunduğu bölgenin gelişimine paralel olarak, değer artışı potansiyeliyle de öne çıkıyor.

Eylül 2016’da, 452 ünite satışa sunulacak

Mimari projesini, 200’den fazla ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor’ın hazırladığı Büyükyalı, çağdaş ve geleneksel mimariyle çevrelenen bir yaşam sunuyor. Ticari, sosyal ve kültürel alanlarıyla her türlü ihtiyacını kendi içinde karşılayabilen bir “deniz semti” olarak tasarlanan projede; farklı konsept ve büyüklüklerde konutlar, otel ve otelle birlikte işletilecek markalı rezidans konutlar yer alıyor. Ayrıca, ticari, sanatsal, kültürel ve sosyal tesislerle çocuk alanlarının yer alacağı kiralanabilir sosyal alanlar bulunuyor. Büyükyalı, %60’a ulaşan yeşil alanları ve %15’lik alandaki tarihi binalarıyla, “iyi yaşam”ın kriterlerini yeniden tanımlıyor. Kazlıçeşme’de toplam 111 dönümlük arazide yükselecek Büyükyalı’nın ilk etabında, Eylül 2016’da, 452 ünitenin satışa sunulması, semtte yaşamın 2019 yılında başlaması planlanıyor.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER