MarkaWorld.com

Bu yazın saç modası: Saçlarda kum sıcaklığı

Bu yazın saç modasına toprak tonlarda ışıltılı renkler ve dağınık örgüler damga vuracak…

Bu yazın saç modası: Saçlarda kum sıcaklığı
23 Haziran 2016 - 12:58 'de eklendi ve 2834 kez görüntülendi.

Bu yaz, doğallığın ön planda olduğu örgüler, dağınık toplanmış saçlar, toprak renkleri ve ışıltılı kahveler ile yapılı olduğu göze çarpmayan ve çok daha çekici bir hava veren dağınık saçlar dikkat çekecek.

Saçlarda Kum Etkisi

Mos Nişantaşı’nın Saç Tasarım Uzamnı Erkan Uzelli, Bu yılın saç modelleri ve renkleri hakkında önemli bilgiler verdi. . Tamamen kişiye özel çalıştıklarını ifade eden Uzelli; ‘Bu yıl kum sıcaklığında renkler göreceğiz. Çikolata kahveler, tarçın renkleri, bakırlar, koyu saçın içerisine kattığımız bal renkleri, ombreler ile kum sıcaklığını saçlarda göreceğimiz bir yaz bizi bekliyor.” 

mos_3

Yaz geldiğinde örgüler olmazsa olmaz diyen Erkan Uzelli. Dağınık ve fresh görünümlü saçların kadınları her zaman daha çekici gösterdiğini, özellikle Yaz akşamları plaj davetlerinde; salaş ve aralarında örgüler ile toplanmış saçların bu yazın trendi olduğunu belirtti.

Uzun saçlı ve toplamayı tercih etmeyen kadınlar için de önerilerde bulunan Erkan Uzelli. Şöyle konuştu; “ Özellike uzun saçlı bayanlar kaliteli yaza uygun bakım üreülerini mutlaka kullanmalı. Suyu çağrıştıran bakım ürünleri ile birlikte hareketlendirilen iri dalgalı saçlar tercih edilmeli.”

mos_2

“ Cildimize Baktığımız Gibi Saçımıza da Bakmalıyız “

Saç bakımının önemine ayrıca dikkat çeken Erkan Uzelli, Türk halkının saç bakımı konusunda gün geçtikçe bilinçlendiğini, Yaz ile birlikte deniz, kum, güneş ve havuz derken daha kolay yıpranan saçları için ürün çeimi ve araştırmaya önem verir hale geldiğimizi söyledi. Uzelli; “Nasıl cildimizi güneşten koruyorsak, kişiyi gösteren ve önemli bir aksesuarımız olan saçlarımızı da güneşten korumak zorundayız.

O yüzden güneş öncesi ve sonrası güneş şampuanı, denizden çıkıldığında hala saç şeklini koruyan ürünler kullanılmalı “ Şeklinde tavsiyelerde bulundu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER