MarkaWorld.com

Boya sektörünün gizli kahramanı Kalsit Paint İstanbul’da

Doğada bulunan kalsiyum karbonatın evlerimizin duvarlarını renklendirdiğini biliyor muydunuz? Boya sektörünün renkli dünyasının kar beyaz yapıtaşı kalsit sayesinde boya sektörü daha ucuza daha kapatıcı ürünler sunabiliyor. Boya sektörünün bu gizli kahramanı, Paintistanbul’da görücüye çıktı. Türkiye’nin lider endüstriyel kalsit üreticisi Niğtaş, fuarda boya sektörü için yüzde 40 kapasite artışına gittiklerini de açıkladı.

Boya sektörünün gizli kahramanı Kalsit Paint İstanbul’da
28 Mart 2016 - 9:22 'de eklendi ve 1679 kez görüntülendi.

Boyanın içindeki en doğal ham madde olan kalsiti, 30 yıldır tüm dünyaya taşıyan Niğtaş, Avrasya ve Ortadoğu’nun en geniş kapsamlı boya ve kaplama fuarı kabul edilen Paintistanbul’da, yeni ürünlerini tanıttı. Ziyaretçileri boyanın örtücülüğünü artıran ve aynı zamanda maliyetini düşüren kalsitle tanıştıran Niğtaş, kapasite artışı müjdesini de verdi.

Niğtaş Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Sakin Aruk, boya sektörüyle iş birliklerini her geçen gün artırdıklarını belirterek bu yıl boya grubu ürünlerinde yüzde 40 kapasite artışına gittiklerini açıkladı. Sakin Aruk sözlerine şöyle devam etti: “Kalsit sektörü çok bilinmese de boya gibi birçok sektörün en öncelikli ham maddesi konumunda. Boya sektöründe kullanılan titan maliyetini çok büyük oranda düşüren Niğtaş kalsiti, tek darbe ile daha fazla örtücülük de sağlıyor. Bunun yanı sıra boyanın akışkanlığının dengelenmesinde de kalsitin katma değeri çok fazla. Niğtaş olarak dünyanın en beyaz ve en saf kalsitini çıkartıyoruz. Ar-Ge ekibimizle de boya sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif ürünler üretiyoruz. Gerçekleştireceğimiz kapasite artışıyla sadece büyük ölçekli firmaların değil küçük ve orta boy işletmelerin taleplerini de karşılamayı hedefliyoruz.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER