MarkaWorld.com

Beyazpark Topkapı’nın satış ofisleri, proje kadar yenilikçi ve dikkat çekici

2004 yılından bu yana konut, turizm işletmeleri, çok amaçlı sosyal mekânlar ve sağlık yapıları gibi alanlarda iç mimari tasarım ve uygulama projeleri gerçekleştiren RSG İç Mimarlık’ın ortağı R. Semih Güven, iç mimarlık hizmeti verdikleri Beyazpark Topkapı projesinin tanıtıldığı satış ofislerinin detaylarını paylaşıyor.

Beyazpark Topkapı’nın satış ofisleri, proje kadar yenilikçi ve dikkat çekici
14 Haziran 2016 - 13:41 'de eklendi ve 1294 kez görüntülendi.

Günümüzde artık sadece satışın gerçekleştirecek bir alandan ziyade projenin imajını, mimari tarzını da yansıtan satış ofisleri, konut projelerini kullanıcıya tanıtmak için fonksiyonel bir gereklilik olarak tasarlanıyor. 371 konut, 9 ticari daire ve sosyal tesisten oluşan Beyazpark Topkapı projesinin satış ofisi tasarlanırken de R. Semih Güven ve RSG İç Mimarlık Ekibi’ne şeffaflık, güven ve sıcaklık olguları anahtar kelimeler olmuş. Satış odaklı bir showroomun ötesinde samimi ve inovatif bir deneyim merkezi fikri ile hazırlanan satış ofisi tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

Şeffaflık, Projeye Ferahlık, Aydınlık ve Derinlik Kazandırırken; İletişimi Güçlendiriyor

Ana girişin hem doğal ışıktan faydalanmak hem de yeşil örtü etkisini içeri davet edebilmek amacıyla tamamen şeffaf çözümlendiğini söyleyen İç Mimar Semih Güven, aynı şekilde yönetim ve toplantı odaları, koridor çıkışları için de doğal ışıktan faydalanabilmek üzere şeffaf ve yarı geçirgen geniş açıklıklardan faydalandıklarını belirtiyor. Bu etkinin yanı sıra iç mimari elementlerin tasarımında doğal malzemelerin seçimi ön plana çıkararak, ofis temasını daha natürel, minimal ancak etkileyici kılan RSG İç Mimarlık ekibi görüşmelerin keyifle yapılabileceği; modern ancak sıcaklık duygusundan uzaklaştırmayan dingin bir dekorasyon konseptini yakalamayı başarmış.

rsg_2

Sözel İletişimin Görsel Gerçekliğe Dönüşmesine İzin Veren Tasarım Çizgisi

Girişte müşterileri, ev sahibinin kimliğini yansıtan bir banko, bekleme alanı ve projeyi incelemelerine olanak sağlayan bir maket sergi alanı karşılarken, geçişte yönetim ofislerinden ana mekana verilen açıklıklarla şeffaflık ilkesi vurgulanmış. Daha ileride birebir görüşme alanları özel ilgi etkisiyle platform üzerine taşınmış; bilgi aktarımını elverişli hale getirecek tüm detaylar düşünülerek yerinde çözümlenmiş. Her iki görüşme alanının ortasında yer alan kapı ise uygulamanın kat holü ve dairelere bağlanacak şekilde tasarımlanarak, gelen ziyaretçileri projenin gerçekliğine davet etmek amaçlanmış. RSG İç Mimarlık’ın Yönetici Ortağı Semih Güven; belki de projenin kilit unsuru olan bu fikrin; süreç için elverişliliği artıracak şekilde düşünüldüğünü vurguluyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER