MarkaWorld.com

Beyaz eşya ve elektronik ev gereçleri China Homelife’da hayat bulacak

Beyaz eşya üreticileri olarak dünya ihracatındaki yüzde 25,9’luk payı ile en çok ihracat yapan ülkeler sıralamasında Çin, açık ara birinci sırada. Kendi markasıyla yapılan ihracattan ziyade Orijinal Ürün Üreticisi (OEM) olarak faaliyet gösteren Çin, düşük maliyet avantajıyla kendi ülkesinde güçlü olan ancak dış piyasada tanınmayan markalara dışa açılma olanağı sağlıyor. Türkiye’den beyaz eşya üreticileri de özellikle Rusya ve Çin’deki üretim tesisleri ile dünyanın hemen hemen her ülkesine yönelik yaygın pazarlama ağlarına sahip. Bulaşık makinasından, saç kurutma makinasına, akıllı ev aletlerinden buzdolaplarına kadar birçok ürün grubunda dünya piyasasında OEM olarak yer alan Çin, 2 binden fazla ürün çeşidiyle China Homelife Turkey fuarında yer alıyor. 2-4 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan China Homelife Turkey fuarında Çin’in önde gelen markaları; beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri ve üretici firmalarımızın ihtiyacı olan yan sanayi ürün gruplarıyla yer alacak.

Beyaz eşya ve elektronik ev gereçleri China Homelife’da hayat bulacak
30 Mayıs 2016 - 9:27 'de eklendi ve 1646 kez görüntülendi.

Dünya piyasasında Orijinal Ürün Üreticileri (OEM), beyaz eşya ve elektronik sektöründe yoğun olarak kullanılıyor. Markalar, üretimlerini, başka tesislere kaydırıp, maliyet ve ölçek avantajı yakalıyor. Bu nedenle de elektronik ve beyaz eşya da OEM pazarı çok daha büyük. Bugün dünyanın en önemli OEM firmaları Kore, Tayvan ve Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinde bulunuyor. Sistem kendi ülkesinde güçlü olan ancak dış piyasada tanınmayan markalara dışa açılma olanağı sağlıyor. Türkiye’den beyaz eşya üreticileri de özellikle Rusya ve Çin’deki üretim tesisleri ile dünyanın hemen hemen her ülkesine kolaylıkla ulaşabiliyor.

homelife_3

Ev Yaşamına Dair Her Şey China Homelife Turkey’de…

2 – 4 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy’de düzenlenecek olan China Homelife Turkey fuarı 3 gün süresince tekstil, hazır giyim ve aksesuarları, kumaş, dekoratif kumaş, ev tekstili, inşaat malzemeleri, el aletleri ve hırdavat, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, aydınlatma ürünleri, hediyelik eşya, zücaciye, mutfak ve banyo armatürleri, gıda, LED ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere 50 binin üzerinde ürünün yer alacağı sektörlerdeki katılımcı profiline ev sahipliği yapacak. . Her yıl yüzde 20 oranında büyüyen fuarda, 2015 yılında 18 milyon dolarlık ticari hacim elde edildi. China Homelife Turkey fuarına katılacak olan 800 Çinli firma ile birlikte fuar kapsamında organize edilen ve dünya genelinde düzenlenen profesyonel alım heyetleri programı ile bu yıl yaklaşık 4 bin turistin İstanbul’u ziyaret etmesi bekleniyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER