MarkaWorld.com

BANA YAPAMAZSIN DEME

BANA YAPAMAZSIN DEME
02 Şubat 2016 - 9:38 'de eklendi ve 2338 kez görüntülendi.

“Bazen yeni bir şey denemek istersin. Güneşin önüne koca bir bina dikilmiş gibi biri çıkar ve bunu yapamayacağını, beceremeyeceğini üstesinden gelemeyeceğini söyler. Bu karamsar ve moral bozucu kişiye şöyle bir bakarım ve gülümseyip derim ki: Bana yapamazsın deme!”. Cesaret ve heyecan dolu 10 yaşındaki Mehmet’in hayatını kaleme alan Bülent Ata okurlarına ‘’İnandığınız şeyi yapmaktan asla vazgeçmeyin!’’ diyor. Sevgi İçigen’in çizimiyle renk bulan Mehmet’in günlüğünde okul ve aile hayatında önüne çıkan zorluklar ve bu zorluklara karşı sergilediği duruş anlatılıyor.

semerkand_2

Yeni bir şeyler yapmak isteyen Mehmet, Sevgili Peygamberimiz’in (s.a.v) ‘’Hediyeleşmek sünnettir’’ hadis-i şerifini işitir. Kartuşlu dolma kalemi, deniz kabuğu, misketini en çok sevdiği ne varsa bunlardan vazgeçerek paylaşmanın tadına varmaya başlar. Fakat her şey istediği gibi gitmez. Yapmak istediği her işe karşılık söylenilen ‘’Yapamazsın!’’ cümlesi Mehmet’i hareketi geçirir ve yapılacak şeyin en iyisini yapmaya koyulur. Kitap, Mehmet’in Günlüğü’ndeki satırları okurlarla paylaşırken, hayatta karşılaşılan zorluklara nasıl göğüs gerileceğini de gözler önüne seriyor.

semerkand_3

Her yıl 4 milyondan fazla kitap basan Semerkand Çocuk Yayınları tarafından çıkartılan, ödüllü yazar Bülent Ata’nın “Bana Yapamazsın Deme, Mehmet’in Günlüğü” adlı kitabına www.semerkandpazarlama.com adresinden ulaşılabiliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER