MarkaWorld.com

Artık metrekareler değil, metre ‘Cube’ler konuşulacak…

Bir konut projesi düşünün… Alışılagelmiş biçimde metrekarelerin değil yaşam alanlarının tasarlandığı… Ayrıca insanların hayal güçlerini kendilerine sunulan seçeneklerle sınırlamayan, metrekareler satın almak yerine içerisinde gereksinimler doğrultusunda projelenen alanların (Cube)’lerin olduğu… İşte hayal gücünün gerçeğe dönüştüğü, sizin adınıza bir başkasının değil; kendinizin tasarlayabileceği yepyeni bir proje olan ve konut, ofis, ticari alanlar, otel ve eğlence merkezinden oluşan Cubes; Ankara’nın adeta simgesi olabilecek güçte yükseliyor.

Artık metrekareler değil, metre ‘Cube’ler konuşulacak…
17 Mayıs 2017 - 12:59 'de eklendi ve 1840 kez görüntülendi.

Hayaller metrekarelere sığmaz, ama bir araya gelebilir. Cubes Ankara Ofis&Ev birbirinden bağımsız ‘Cube’lerden oluşuyor. Hayalinizdeki mekana göre dilerseniz 1 cube, dilerseniz 2 veya daha fazla cube alarak, kimsede olmayan ve sadece size özel olacak bir tasarım yaratabilir, dilerseniz sizin için önceden hazırlanmış, temalı CUBES’lerden biriyle yeni iş hayatınıza hemen başlayabilirsiniz. Misafirlerinizi ağırladığınızda karşılaşacağınız ‘kaç metrekare burası’ sorusuna, ‘bilmem; ama tam bana göre’ diyebilirsiniz…

cubes_3

İşte bu farkındalıkla ilham kaynağı hayal gücü olan bir proje Cubes Ankara. Bu projenin tasarımında önemli rol oynayan Lejant Proje, Ankara’da yeni nesil mimarisi ve fonksiyonlarıyla alışılagelmiş kalıpları yıkıyor. Lejant Proje ortaklarından Mimar Arif Balaban, “Cubes Ankara; pek çok farklı Cube’ün bir araya gelmesiyle oluşan kübik bir proje. Projenin içindeki farklı Cube’leri bir araya getirerek istediğiniz büyüklük ve yapıda bir ev ve ofis tasarlayabilirsiniz. Cubes Ankara’yı tasarlarken, yenilikçi ve farklı mimari yaklaşım çıkış noktamızdı. Kendimize referans olarak sadece; hayal gücümüzü aldık. İnsanların hayal güçlerini onlara sunulan seçeneklerle sınırlamak istemedik ve metrekareler satın almak yerine, ihtiyaçları ölçüsünde Cube’leri birleştirerek mekan yaratmalarını sağlamak istedik. Eğer hedef insanların hayatını kolaylaştırmaksa; bu her açıdan öyle olmalıydı.”

cubes_2 

Herkesin bir Cubes’ü var!

Ankara’nın en farklı mimari projesi olan Cubes’te Ankaralıların özgürlükleri de düşünülüyor. Herkesin kendi Cubes’ünü bulabileceği şekilde tasarlanan proje; Lejant’ın çok yönlü düşünme becerisini de gösteriyor. Özgür metrekarelerin sunulduğu Cubes’te ayrıca; minimalliği seçenler için Loft Cubes, manzarasız yapamayanlara Roof Cubes, tarzını sonuna kadar yaşamak isteyenlere Sky Cubes ve Ankara’nın merkezinde doğanın içinde olmak isteyenlere Garden Cubes gibi birçok farklı mimari yapı da sunuluyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER