MarkaWorld.com

Arsu Sahne, bahar konserleri ile mest etmeye devam ediyor…

Geçtiğimiz sezon Ivan Yanakov, Jerfi Aji, Mert Yeşilmenderes, Güray Başol, Burak Çebi, Eun Young Kim, Elfida Su Turan, Kaan Baysal gibi değerli solistlere fırsatlar sunan ARSU Sahne, içinde bulunduğumuz sanat sezonunda da yeni konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Arsu Sahne, bahar konserleri ile mest etmeye devam ediyor…
17 Mart 2017 - 9:00 'de eklendi ve 2210 kez görüntülendi.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden taleplerin kabul edildiği, genç yeteneklerin yoğun ilgi gösterdiği ARSU Sahne 3. sezonunda Bahar Konserleri ile yine dopdolu. Müziğin hemen her dalından seçkin resitaller ve konserler sergileyen sahneye Nisan ayında Melis Çom, Emre Yavuz, Ayla Emanet, Ayşegül Sarıca gibi değerli virtüöz sanatçılar konuk oluyor.

Arsu Sahne Nisan 2017 Programı’nda;

Yurtdışındaki başarılarıyla ününü Türkiye sınırlarının ötesine taşan piyanist Toros Can 1 Nisan Cumartesi 18.00’de ARSU Sahne’de klasik müzik severler ile buluşuyor.

Toros-Can

Türkiye, Fransa, ABD, İngiltere, Hollanda, İtalya, Avusturya, Almanya, Singapur, Romanya, Kosova, Bulgaristan, İsviçre, Polonya, Hırvatistan ve Gürcistan’ın birçok salonunda konserler veren piyanist Toros Can Fransa’da düzenlenen 3. Orléans Uluslararası 20. Yüzyıl Piyano Yarışmasında birincilik ödülü aldı. İstanbul Müzik Festivali, Antalya Piyano Festivali, Münster Müzik Festivali, Holland Music Sessions, Saint-Riquier Müzik Festivali ve La Roque d’Antheron Piyano Festivali gibi festivallerde sahne alan sanatçı H.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda lisans, Londra RCM’de lisansüstü, Texas-SMU Meadows Sanat Okulu’nda solistlik, Yale Üniversitesi’nde master ve Arizona Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını tamamladı. İlhan Baran, Güherdal Çakırsoy, Peter Katin, Edwin Roxburgh, Peter Frankl, Joaquin Achucarro, Nicholas Zumbro ve Tedd Joselson ile çalıştı; Alexander Jenner, Jan Wijn, György Sandor, Boris Berman ve Claude Frank’ın çalıştaylarına katıldı. Bilet fiyatları yetişkin 50 TL öğrenci 40 TL’dir. Biletler Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Arp Sanatçısı Melis Çom 8 Nisan Cumartesi 18.00’de Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında klasik müzik severler ile buluşuyor.

Melis-Com

Melis Çom, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arp Sanat Dalında master programına İpek Mine Sonakın ile devam ediyor. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Akademik Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nda misafir arp sanatçısı olarak yer alan Çom 2011 ve 2012 yıllarında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası seçmelerini kazanarak yurt içi ve yurt dışında bu orkestrayla  konserler verdi. İsabelle Moretti, Jana Bouskova, Florence Sitruk, Emmanuel Ceysson gibi ünlü arpisterin ‘masterclass’larına katılan Çom 2013 yılında Fransa’da düzenlenen Concours International de Harpe Jeunes Talents Martine Geliot yarışmasında finale kalarak olumlu övgüler alan Melis Çom,  Cem Mansur yönetmenliğindeki Türkiye Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda 2015 ve 2016 yıllarında arp sanatçısı olarak çalmaya hak kazanarak yurt dışında bir çok konserde yer aldı. Arp sanatçısı Melis Çom  2013 yılından bu yana “Ecole Francophone de Musique d’İstanbul” kuruluşunda arp dersleri vererek öğrencileriyle çeşitli konser etkinliklerine katılıyor. Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Piyanist Emre Yavuz 10 Nisan Pazartesi 18.00’de Arsu Sahne CHOPIN, BRAHMS, SCHUBERT, SAINT-SAENS ve RAHMANINOV’un eserlerinden oluşan bir repertuarla konuk oluyor.

Emre-Yavuz 

Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında performans sergileyecek olan Emre Yavuz konserinde CHOPIN, BRAHMS, SCHUBERT,SAINT-SAENS ve RAHMANINOV’un eserlerine yer verecek. 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından yapılan bir sınavla “Sanatta Üstün yetenekli Çocuklar Yasası” olarak bilinen 6660 sayılı yasa kapsamına alınarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Kamuran Gündemir ile piyano öğrenimine başlayan Emre Yavuz, 2001’de Kırım’da yapılan 2. Uluslararası Mavi Kuş Müzik Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birinci olduğu gibi, en iyi çağdaş eser yorumu ödülüne layık görüldü. Fazıl Say ve Sanem Berkalp ile de çalışan Emre Yavuz,Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Sen- foni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’yla ve Gürer Aykal, İbrahim Yazıcı, Rengim Gökmen ve Ender Sakpınar gibi şe- flerin yönetiminde gerçekleştirdiği birçok konserde Mozart, Chopin, Saint-Saens, Çaykovski ve Rahmaninov’un konçertolarını yorumladı. 2016’da 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilik ve Schubert Özel Ödülü’nü, Dortmund’da düzenlenen 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması’nda üçüncülük ödülünü kazanan Emre Yavuz, eğitimini halen Viyana’da Arie Vardi ile sürdürüyor. . Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Ayla Emanet ve Burcu Aktaş Urgun Flüt-Piyano konseriyle 14 Nisan Cuma 18.00’de Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında klasik müzik severler ile buluşuyor.

Burcu-Aktas-Urgun

Konserde Flüt sanatçısı Ayla Emanet’e piyanist Burcu Aktaş Urgun eşlik ediyor. DOPPLER, BROTONS, TAFFANEL, LIBERMANN’ın eşsiz eserlerini seslendirecek olan Ayla Emanet ve Burcu Aktaş Urgun doyumsuz bir müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor. Duisburg Filarmoni Orkestrası, Düsseldorf Senfoni Orkestrası ve Neues Rheinisches Kammer Orchester ile konserler veren flüt sanatçısı Ayla Emanet, 2015 yılında Blake Weston (Klarinet) ile kurdukları DuoTreble ile oda müziği konserlerine devam ediyor. 2001 yılında ilk kez verilen Brookshire Musicology ödülünü alan piyanist Burcu Aktaş Urgun VIII. Uluslararası CRR Piyano Festivali’nde “Genç Yetenekler” kapsamında bir resital verdi. Burcu Aktaş Urgun, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Sanat Dalında Doçent olarak görevini sürdürüyor. Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Piyanoda Akansu ERAY, viyolonselde Sevim Cansu ERAY, piyanoda Mehmet Fatih TURAN oluşan grup çağdaş müzik eserlerinden oluşan repertuarla 15 Nisan Cumartesi 16.00’de Arsu Sahne dinleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Sevim-Cansu-Eray-Akansu-Eray

Ücretsiz olacak konserin repertuarında John Cage | Dream, John Cage | In a landspace, György Ligeti | Musica Ricertata No.1,2,3,4,5, Olivier Messiaen | Prelude No.1,2, Olivier Messiaen | Louange a L’eternite de Jesus, Karlheinz Stockhausen | Klavierstücke IX, Iannis Xenakis | Paille in the Wind, James Tenney | CELLOGRAM, George Crumb | Cello Sonata ”Fantasia” isimli eserler yer alıyor. Arsu Sahnenin 3.sezonunda çağdaş müzik repertuarıyla özel bir yer edinen grubun yeni kuşak yorumunu merakla bekliyoruz. Konsere bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Genç yetenek Ilgın Top, hazırladığı keman resitali repertuarı ile 21 Nisan Cumartesi 18.00’de Arsu Sahne dinleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Ilgin-Top

2000 yılı doğumlu genç yetenek Ilgın Top’a piyanada Çağdaş Özkan eşlik ediyor. Ilgın Top, 2014 yılında Çek Cumhuriyeti’nin Usti Nad Orlici şehrinde yapılan 56.KOCIAN Uluslararası Keman Yarışmasında First Grade Mension ödülü, 2016 yılında Belçika’nın Namur kentinde yapılan “International Grumiaux Competition” adlı keman yarışmasında C kategorisinde birincilik ödülü aldı. 21 Aralık 2015 tarihinde İstanbul’da düzenlenen İş Sanat “Parlayan Yıldızlar Konser Serisi” adı altında Milli Reasürans Konser Salonunda resital veren Ilgın Top, okul başarısından dolayı Bilkent Üniversitesi’nin 30. kuruluş yıl dönümünde Bilkent Üniversitesi Konser Salonu’nda resital verme hakkını elde etti. Ücretisz olup, davetiye ile katılım sağlanacak konserde Ilgın Top, L. van Beethoven – Keman ve Piyano Sonatı No:1, P. Vladigerov – Valse Romantique, P.Vladigerov – Song, P. Vladigerov – Vardar Rhapsody, M. Ponce – Estrellita, F. Waxman – Carmen Fantasy isimli eserleri seslendirecek. Etkinlik rezarvasyon ve detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER