MarkaWorld.com

Angry Birds

2009’dan bu yana o çok sevdiğimiz ‘kırmızı’ kuşların neden bunca kızgın/öfkeli olduğunu sonunda öğreniyoruz.

Angry Birds
13 Mayıs 2016 - 8:23 'de eklendi ve 2885 kez görüntülendi.

K.A.

Angry Birds, cep telefonlarına yüklenmiş ve fenomen olmuştu o yıllarda (bir arkadaşım, “Biz büyüdük, farklı oyunlar oynuyoruz, ama genç kuşak hâlâ çok oynuyor” dedi), herkes o kızgın kuşlarla hedefe ulaşma sevdasındaydı.

angry-birds-afi-

Neydi bunca kızgınlığın sebebi?

Uçmayı beceremeyen kuşları bunca öfkelendiren şey, yeşil domuzcuklardan başkası değil(miş). Çünkü yumurtayı çok seven bu yeşil domuzcuklar, daha iyi beslenebilmek için bu uçamayan kuşların nesillerini sürdürmek amacıyla gözleri gibi korudukları yumurtalarını çalıyorlar. Siz olsanız öfkelenmez misiniz? Eh, kuşlar da öyle yapıyor…

angry_birds_7

Herkesin kendince önemli, önemli olduğu kadar da ivedi çözüme kavuşturulması gereken sorunları var. Herkes önceliğin kendisinde olmasını ister. Filmimizin kahramanı kuşlar da öyle. Peki, hayatta mümkün ol(a)mayan şeyler filmde olur mu? Doğallıkla olmuyor. Filmimiz bu çatışma üzerine kurulu. Kuşların yemyeşil, düzenli, güzel evleri/şehirleri var ama domuzcukların çarpık kentleşmiş yerleşim alanlarında evleri düzgün değil, biraz da hükümdar dolayısıyla belki rüşvet de girdiği için işin içine dengesiz oturmuşlar üst üste… Domuzların yumurtaları çalmasıyla bireysel sorun ve çıkarlar yerini toplu başa çıkmayla yer değiştiriyor. Birlikten kuvvet doğar!

angry_birds_4

Kuşlar…

Red, Kırmızı kuş öfkelidir. Chuck hızlıdır her şeyiyle… Bomb ise saftır biraz, ama kocamandır yüreği… Matilda, Siyahidir, değişmiştir artık… Öfke kontrolü dersleri verir. Red’in en yakın arkadaşı olduğunu, bilmem söylememe gerek var mı? Kibirli, benmerkezci, Leonard’ın domuzcukların lideri olduğunu da söylememiş olayım… Yüce Kartal ise büyük küçük hepimizin özlemidir, her şeyiyle… Sapanı unutmayın, çünkü Angry Bird’ü belirleyen tek şey sadece öfkesi değil, başarılı atışlarını yaptığı sapanıdır.

angry_birds_2

Bu, insanımsı karakterleri çok seveceksiniz. Ben bile telefonumda bulunmayan “Angry Bird”ü film çıkışında hemen yükledim. Sahi, birlikte oynayalım mı?

angry_birds_5

“Angry Birds”, 3 boyutlu dublajlı, 13 Mayıs’tan itibaren sinemalarda…

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER