MarkaWorld.com

ALX Hungary, Macar ve Türk firmaları Ankara’da buluşturdu

ALX Hungary, yeni iş fırsatları yaratmak amacıyla, “2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı”nda Türk ve Macar firmaları bir araya getirdi. ALX Hungary Genel Müdürü Galip Yılmaz, Türk firmalara özel önem veren Macaristan’ın, uygun konumu, dengeli makroekonomisi ve ikili işbirliği fırsatları ile ülkeler arası ticaret için mükemmel bir ülke olduğunu söyledi.

ALX Hungary, Macar ve Türk firmaları Ankara’da buluşturdu
25 Mayıs 2017 - 10:49 'de eklendi ve 1416 kez görüntülendi.

Macaristan’ın dış ekonomik ilişkilerine katkıda bulunmak ve Macaristan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmak amacıyla 2015 yılında kurulan ALX Hungary, 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde Congresium Ankara’da düzenlenen “2. Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı”nda Türk ve Macar firmaları bir araya getirdi.

ALX Hungary konferansta, iki ülke firmaları arasında karşılıklı işbirliği fırsatları yaratırken, akıllı şehir ve çözümleri konusunda ön plana çıkan Macar firmaları ve ürünlerini de tanıttı.

Özellikle atık su arıtma alanında Macaristan’ın öne çıkan firması Inwatech’in sistemi ve ürünleri hakkında Sakarya ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri’ne bilgilendirme yapıldı. Macar firmaların Büyükşehir Belediyeleri’nin atık su arıtma projelerine nasıl destek verebileceği konuları görüşülürken, birçok katılımcı belediyeye de Macar atık su yönetimi ve sistemleri ile ilgili bilgi verildi.

alx_hungary_2

ALX Hungary Genel Müdürü Galip Yılmaz, yeni iş fırsatları açısından uluslararası etkinlikleri çok önemsedikleri belirterek, “Macaristan; uygun konumu, dengeli makroekonomisi ve ikili işbirliği fırsatları ile ülkeler arası ticaret için mükemmel bir ülke.

Hem yatırım hem ticaret yapmak isteyen Tük firmalarına da özel önem veriyor. Dolayasıyla girişimci ve işadamlarının bu imkanlardan faydalanmalarını istiyoruz. Bu yüzden her fırsatta Türk ve Macar firmaları bir araya getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kamu Teknoloji Platformu (KTP) tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Konferansta, ulusal ve uluslararası 60’ı aşkın konuşmacı yer aldı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER